توقف رشد شاخص

(دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۸

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 17 هزار و 560 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، روند رشد شاخص روز جاری متوقف شد و نماگر بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات شاخص کل 17 هزار و 560 واحد کاهش یافت و به رقم یک میلیون و 579 هزار و 565 واحد رسید.

شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن با کاهش 2 هزار و 538 واحد به رقم 416 هزار و447 واحد رسید و ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 970هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران بورس تهران بیش از 19.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.6 میلیون نوبت معامله و به ارزش 16 هزار و 403میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اغلب نمادهای بورس روز جاری قرمزپوش بودند ، شاخص کل بورس امروز نسبت به روز قبل 1.1 درصد کاهش یافت و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 1.1 درصد افت کرد همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر یک 0.61درصد کاهش یافتند و شاخص آزاد شناور نسبت به روز قبل 0.96درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس یک درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 1.1 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان و ایران‌خودرو بیشترین اثر تقویتی شاخص بورس را داشتند و برعکس نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز پتروشیمی تأمین، گل‌گهر و چادرملو به ترتیب بیشترین اثر کاهش در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای پربیننده در بورس تهران شامل بانک ملت، ایران‌خودرو، فولاد مبارکه، ملی‌مس، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، بانک تجارت، بانک صادرات و پالایش نفت بندرعباس بودند.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با کاهش 196 واحد به رقم 18 هزار و 279 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 228 هزار میلیارد تومان رسید.امروز معامله‌‌گران در فرابورس ایران بیش از 3 میلیارد سهام و یا اوراق مالی در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 5هزار و 461 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه و بانک دی بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای سنگ آهن گهرزمین، صندوق سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صبا تأمین، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن اصفهان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده در فرابورس شامل بانک دی، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن اصفهان، صبا تأمین، آریا ساسول، توسعه و عمران استان کرمان و کشت صنعت شهداب ناب خراسان بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۷۲۱