شاخص روی مدار صعود

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۹

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز معاملاتی هفته مثبت شد و افزایش 26 هزار و 27 واحد را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگارنیپنا بورس تهران روز جاری رشد شاخص را رقم زد و این در حالی بود که شاخص از دیروز روند رو به رشد به خود گرفت و امروز نیز در پایان معاملات با افزایش 26 هزار و 27 واحد به رقم یک میلیون و 540 هزار و 725 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 5 هزار و 72 واحد به رقم 407 هزار و 197 واحد رسید و ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 805 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 8.1 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9 هزار و 304 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش امروز معاملات فرابورس که به بیش از 5 هزار و 731 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، معامله‌گران امروز بیش از 14 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس معامله کردندو همه شاخص‌های بورس سبزپوش بودند به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل 1.7 درصد رشد کردند.

امروز همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر یک 1.2 درصد رشد کردند.شاخص آزاد شناور امروز 1.7 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 2.1 درصد رشد و شاخص بازار دوم بورس با معاملات بلوکی و عمده 1.1 درصد رشد کرد.

نمادهای شاخص ساز امروز شامل گروه مپنا، پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، مخابرات ایران، ایران خودرو و ملی مس بودند که بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بازار را داشتند.

نمادهای معاملاتی که امروز بیشتر مورد اقبال معامله‌گران قرار گرفت شامل ایران خودرو، فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، بانک ملت، بانک تجارت و سایپا بودند.

امروز در فرابورس ایران هم وضعیت رو به رشد بوده به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات به افزایش 268 واحد به رقم 18 هزار و 154 واحد رسید و ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 216 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 2.8 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 731 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پتروشیمی پلیمر آریا ساسول، گروه سرمایه‌گذاری سپهر صادرات، صبا تأمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، ذوب‌آهن و بانک دی بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نماد سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پربینند در فرابورس ایران شامل بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، تهیه و توزیع غذای دناآفرین، فدک، پتروشیمی تندگویان، صبا تأمین، آریا ساسول و توسعه مولد نیروگاه جهرم بودند.

تعداد بازدید : ۱,۹۵۹