رشد 24 هزار و 535 واحدی شاخص بورس تهران

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۲۷

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز 24 هزار و 537 واحد رشد کرد.

ه گزارش خبرنگار نیپنا، بورس اوراق بهادار تهران روز جاری رشد شاخص را رقم زد به طوری که شاخص در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه) با افزایش 24 هزار و 537 واحد به رقم یک میلیون و 514 هزار و 712 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن با افزایش 5 هزار و 354 واحد به رقم 402 هزار و 120 واحد رسید و ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت‌های بورسی است به بیش از 5 میلیون و 707 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در بورس تهران بیش از 6.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 842 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز پوش بودند به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز گذشته 1.6 درصد رشد کردند و همچنین شاخص کل بورس تهران شاخص قیمت با معیار هم وزن هر یک 1.3 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 1.9 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 1.7 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود از رشدی معادل یک و نیم درصد در روز جاری برخوردار شد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز مانند پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، بورس تهران، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران خودرو، مخابرات ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان بودند.

نمادهای پربیننده در بورس امروز شامل ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، بانک تجارت، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، و بانک صادرات بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل به 17 هزار و 647 واحد رسید و ارزش بازار به بیش از 969 هزار میلیارد تومان رسید.

تعداد بازدید : ۱,۹۵۲