با حضور معاون وزیر نفت صورت گرفت

امضای نخستین قرارداد واگذاری لیسانس تولید پروپیلن از متانول با دانش فنی ایرانی

(پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۷

قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی فاتح کیمیا امضا شد.

 به گزارش خبرنگار نیپنا ، قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی فاتح کیمیا امروز پنجشنبه سوم مهرماه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر) با حضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امضا شد.

علی پژوهان مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی پیشتر در گفتگو با خبرنگار نیپنا به رونمایی از توانمندی‌های شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اشاره کرده و گفته بود: توانمدیهای شرکت و امکانات و تجهیزات و نیز توان دانشی و مهندسی و همچنین عملکرد پایلوت نیمه صنعتی (دمو پلنت) MTP برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران صنعت پتروشیمی نیز رونمایی خواهد شد. این دمو پلنت برای تبدیل متانول به پروپیلن تمام المانهای یک واحد صنعتی را بطور کامل در خود دارد و نشان دهنده توانمندی و آمادگی فنی و مهندسی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در ارایه لیسانس و اسناد مهندسی واحدهای MTP است.

وی ادامه داد: همزمان با توسعه دانش فنی MTP دانش فنی تولید تمام کاتالیست های مورد نیاز این واحد نیز کسب و داخلی سازی شده است. در توسعه طرح های تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی، شامل واحدهای تولید متانول و پروپیلن از متانول و همچنین پلی پروپیلن هم در بخش دانش فنی فرایند و هم در بخش کاتالیست های مورد نیاز، هیچ محدودیتی برای توسعه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در پایان خاطرنشان کرد: پژوهش و تحقیقات برای رسیدن به توانمندی های فعلی از ۱۵ سال پیش آغاز شده و ما امروز توان آن را داریم که بسته به ظرفیت طرح بین ۶ تا ۱۰ ماه اسناد مهندسی طرح تولید پروپیلن از متانول را به سرمایه‌گذاران تحویل دهیم.

تعداد بازدید : ۱,۴۷۷