رشد 81 درصدی فروش پتروشیمی غدیر در 5 ماه نخست سال99

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۲۰

شرکت پتروشیمی غدیر موفق شد در 5 ماه نخست امسال، فروش خود را بیش از 81 درصد افزایش دهد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی تاپیکو، سرپرست شرکت پتروشیمی غدیر در گزارشی که در جریان بازدید مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ تاپیکو از این مجتمع پتروشیمی ارائه داد گفت : این شرکت موفق شده است در 5 ماه نخست سال جاری بیش از 545 میلیارد تومان از محل فروش محصولات خود درآمد کسب کند که این رقم به نسبت میزان فروش 301 میلیارد تومان سال گذشته حدود 81 درصد رشد داشته است.

عباس کریمی سرپرست پتروشیمی غدیر در این گزارش همچنین با اشاره به تولید حدود از 48 هزار تن انواع پی.وی.سی در 5 ماه نخست سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به اجرای یک تعمیرات اساسی که در مرداد ماه سالجاری با تکیه بر دانش فنی و توان تخصصی پرسنل در کارخانه به انجام رسید، میزان تولید پتروشيمی غدیر در 5 ماه ابتدایی سال به بیش از 44 هزار و 100 تن رسید اما با این حال میزان فروش شرکت در همین مدت 14 درصد افزایش داشته و از 37 هزار تن به 42 هزار تن رسید.

وی یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در 5 ماه ابتدایی سال را رفع انحصار در فروش محصولات صادراتی پتروشیمی غدیر عنوان کرد و افزود: در اولین مزایده برگزار شده در شهریور ماه سال جاری، تعداد شرکت کنندگان به 36 شرکت افزایش یافت و در راستای انحصارشکنی و اعتمادسازی به مشتریان، تعداد محموله های صادراتی به 15 شرکت اختصاص یافت.

کریمی به اخذ تخفیف در قرادادهای منعقد شده در سال گذشته اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه موفق شدیم در 2 محموله هفت هزار تنی خوراک EDC خریداری شده تخفیفات قابل توجهی به میزان حدود 900 هزار دلار به نفع شرکت اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست جدید ما کاهش اتکا به واردات مواد اولیه تا جای ممکن است گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده قطع واردات خوراک EDC از خارج کشور بود که در این راستا تصمیم به تامین خوراک از شرکتهای داخلی از جمله پتروشیمی اروند گرفتیم.

سرپرست پتروشیمی غدیر خاطرنشان کرد: در راستای داخلی سازی قطعات پمپ‌های حساس و کمپرسورهای اصلی مجمتع پتروشیمی غدیر، موفق شدیم پس از 12 سال در زمان انجام تعمیرات اساسی، کمپرسورهای کارخانه را از طریق نقشه برداری و انجام فرایند مهندسی معکوس بازسازی کنیم که گام بسیار مهمی در جهت داخلی سازی قطعات به حداقل رساندن خریدهای خارجی و خروج ارز از کشور به حساب می‌آید.

کریمی ادامه داد: همچنین به منظور تامین قطعات پمپ‌های خاص مورد نیاز یک سال مجتمع، تمام تلاش خود را بر داخلی‌سازی آنها قرار دادیم و موفق شدیم با قیمتی معادل یک چهارم نمونه‌های خارجی آن این محصولات را تأمین نماییم و از این راه سعی کردیم علاوه بر صرفه جویی درهزینه‌های خرید مجتمع، به توسعه دانش فنی و اعتماد به مهندسان داخلی گام برداشته باشیم.

بر اساس این گزارش، محمود مخدومی مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) و محمدابراهیمی عضو هیات مدیره این هلدینگ به همراه حسینی ناظر هلدینگ تاپیکو در شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، روز گذشته در بازدید از شرکتهای تابعه این هلدینگ مستقر در خوزستان، از مجتمع پتروشیمی غدیر بازدید کردند.

تعداد بازدید : ۲,۷۸۴