مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت اعلام کرد:

ثبت رکورد تولید MTBE و MEK در شش ماهه نخست سال

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۱۰

رکورد تولید محصولات MTBE و MEK در شش ماهه نخست سال از سوی پتروشیمی شیمی بافت شکسته شد.

 به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی تاپیکو، در نشستی با حضور  محمود مخدومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) در محل پتروشیمی شیمی بافت، مدیرعامل این شرکت از از شکسته شدن رکورد تولید در شش ماهه نخست سال خبر داد.

سید محسن شمس در ابتدای این نشست ضمن معرفی شرکت و محصولات آن گزارش عملکرد ۶ ماهه این شرکت را ارائه کرد و اظهار داشت: با تلاش و کوشش شبانه روزی پرسنل در شش ماهه نخست سال تولید محصول(MTBE) با رشد ۱۸ درصدی همراه بوده و برای اولین بار از بدو راه اندازی تاکنون تولید معادل ظرفیت اسمی ۴۵ هزار تن در شش ماه محقق گردید؛ همچنین محصول(MEK) 21 درصد بالاتر از ظرفیت اسمی و ۲۹ درصد بیش از مدت مذکور به میزان ۱۸۱۵ تن تولید شد.

مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت با بیان علل این افزایش تولید گفت: پایداری و تداوم در دریافت خوراک، تولید و نیز فروش محصولات بواسطه عرضه در بورس انرژی و کالا و همچنین بازاریابی و اضافه شدن پالایشگاه اصفهان به عنوان مشتری عمده جدید از علتهای افزایش تولید در سایت ۱ و افزایش ظرفیت تولید واحدها، بهبود کیفیت محصولات نهایی جهت ورود به بازارهای جهانی از طریق اصلاح فرآیند و تأمین به موقع و بالاتر از بودجه پیش بینی شده در دریافت خوراک از دلایل افزایش تولید در سایت ۲ این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ می باشد.

شمس در ادامه اهم دستاوردهای شش ماهه ابتدایی سال جاری را دستیابی به بالاترین رکورد تولید محصولات MTBE و MEK در طول مدت شش ماهه از ابتدای راه اندازی تاکنون  را عنوان کرد و افزود: دستیابی به بالاترین رکورد تولید ماهانه محصول MEK به مقدار ۳۷۰ تن و کاهش ۴۰ درصدی توقفات غیر برنامه ریزی شده در سایت ۲ نسبت به دوره مشابه سال ۹۸ و همچنین خرید و نصب قطعات برج شیشه ای به عنوان گلوگاه اصلی افزایش ظرفیت تولید در سایت۲ این شرکت از مهمترین موفقیت های بدست آمده در مدت ذکرشده است.

وی در بخشی دیگر از گزارش خود به مقایسه حجم فروش ۶ ماهه امسال نسبت به سال قبل اشاره کرد و افزود: علیرغم شیوع بیماری کرونا وکاهش شدید مصرف و قیمت جهانی نفت، اما فروش این شرکت در این مدت به رشد ۷ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته رسید. ارزش فروش صادراتی محصولات این شرکت ۵۶ درصد و از لحاظ مقداری ۸۹ درصد نیز افزایش پیدا کرد.

در ادامه این جلسه  بابایی مدیرکارخانه سایت۱ و مهندس ارجمندی مدیرکارخانه سایت ۲ این شرکت به ترتیب گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه اورهال مخازن سایت ۱ و نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق بر روی آنها و نیز فعالیت های انجام شده در بهبود فرآیند تولید محصولات سایت۲ ارائه کرد.

در انتهای این نشست، مهندس مخدومی مدیرعامل شرکت تاپیکو پیشنهاداتی پیرامون اجرای اورهال مخازن و نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق بر روی آنها ارائه داده و همچنین با اهداء تقدیرنامه هایی از مدیران کارخانه دو سایت شرکت پتروشیمی شیمی بافت به مناسبت دستیابی به رکوردهای جدید تولید و به نمایندگی از کلیه پرسنل قدردانی کرد.

تعداد بازدید : ۴۱۷