بهره برداری از واحد پایین دستی تولید سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه

بهره برداری از واحد پایین دستی تولید سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه
(شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۰۲

واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه با هدف تکمیل زنجیره ارزش ، جلوگیری از خام فروشی و توسعه محصولات متنوع و استراتژیک در مدار تولید قرار گرفت.

به گزارش نیپنا کریم دلجوان مدیرعامل پتروشیمی ارومیه اظهارکرد: خط تولید سولفات پتاسیم با ظرفیت سالانه 40 هزار تن با موفقیت راه اندازی  شد و باتوجه راه اندازی این خط تولید ؛سبد محصولات شرکت تکمیل تر شده است.

وی گفت : واحد تولید پتاسیم این شرکت با هدف تولید محصول جانبی اسید کلریدریک با ظرفیت 50 هزار تن در سال به سبد محصولات شرکت اضافه شد که یکی از مواد اولیه مورد استفاده در پروژه جدیدپلی آلومینیم کلراید ( pac) می باشدکه این پروژه نیز در راستای تکمیل زنجیره ارزش و از طرح های توسعه ای پتروشیمی ارومیه است که مقدمات اجرای آن آغازشده است.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اشاره به نامگذاری سال 99 به عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری افزود: پتروشیمی ارومیه برنامه های مبسوطی جهت تولید محصولات متنوع در دست دارد که بهره برداری از طرح سولفات پتاسیم سبد محصولات را متنوع نموده است.

دلجوان بهره برداری از این واحد را مرهون تلاش های مهندسین و متخصصین جوان و عملیاتی خود دانسته که بدون حضور کارشناسان خارجی موفق شدند بهره برداری از طرح سولفات پتاسیم را به نام خود ثبت کنند.

وی خاطر نشان کرد :با راه اندازی واحدهای تولیدی در شرایطی که کشور علاوه برفشارتحریم‌های یک جانبه آمریکا و متحدانش با بحران کرونا نیز دست و پنجه نرم می‌کند می‌تواند تنها راه برون‌رفت از فشارهای مبتلابه اقتصادی باشد.

دلجوان با تاکید براینکه محدودیت ها و تحریم ها، مدیریت را به سمت نگاه به داخل و بومی سازی سوق داده است، تصریح کرد: بخش عمده ای از تجهیزات و قطعات واحد تولیدی سولفات پتاسیم توسط سازندگان داخلی ساخته شده است.

شایان ذکر است پتروشیمی ارومیه زیر مجموعه شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول ) می باشد که به تازگی بورسی شده است

تعداد بازدید : ۳,۰۲۲