پتروشیمی خط مقدم جنگ اقتصادی است

(دوشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۱

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان این که صنعت پتروشیمی می‌تواند سهم بزرگی را در اقتصاد کشور داشته باشد، گفت: امروز صتعت پتروشیمی ایران خط مقدم جنگ اقتصادی است.

سیدمحمد حسین شریعتمدار، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان این که حرکت صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، گفت: رونق صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست، با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در صنعت پتروشیمی ایران، این صنعت هم اکنون در ریل رونق و توسعه حرکت می‌کند و با توجه به کارکرد های موثر خود در اقتصاد ، صنعت پتروشیمی نیازمند حمایت است.

وی  افزود: در سال های اخیر با تکیه بردانش و توان کارشناسان و پزوهشگران توانمند ایرانی دستاوردهای بسیاری در عرصه پتروشیمی به دست آمده است و همانطور که مسئولان این صنعت عنوان کردند همزمان با تحقق جهش دوم،  جهش سوم صنعت پتروشیمی نیز در راه است که با تحقق آن ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به صورت سالانه افزایش خواهد یافت.

شریعتمدار با بیان اینکه خوشبختانه به کمک مجتمع‌های تولیدی برنامه‌ها و راهکارهای خاصی برای ادامه روند افزایشی تولید مجتمع‌های پتروشیمی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: با وجود برخی مشکلات و محدودیت‌ها که برای صنعت پتروشیمی کشور وجود دارد، همانند تحریم‌ها، افزایش میزان تولید بیانگر این واقعیت و نشانگر سربلندی این صنعت است.

عضو اتاق بازرگانی تهران باتاکید بر این که  اگر جهش سوم صنعت پتروشیمی با تکمیل زنجیره ارزش و همچنین  رونق تولید در صنایع میانی و   پایین‌دستی همراه باشد، افزون بر ایجاد اشتغال فراوان، ارزش‌ افزوده بسیاری را نیز برای کشور به همراه دارد، عنوان کرد: بخش پایین‌دستی صنعت پتروشیمی می‌تواند سهم بزرگی را در اقتصاد کشور داشته باشد. توسعه و تقویت این بخش مستلزم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: امروز پتروشیمی خط مقدم جنگ اقتصادی است، این صنعت با توجه به تنوع تولید و صادرات پایدار  بالاترین نقش را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات محصولات به چرخه اقتصادی کشور نسبت به واحدهای دیگر داشته است.

تعداد بازدید : ۲,۱۲۹