در نیمه نخست سال 2020 محقق شد/ افزایش حدود 100 درصدی صادرات اتیلن آمریکا

(دوشنبه ۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴

صادرات اتیلن ایالات متحده آمریکا در نیمه نخست سال 2020 میلادی نسبت به دوره مشابه پارسال 98 درصد افزایش یافت.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، تازه‌ترین آمارهای کمیسیون بازرگانی بین‌المللی ایالات متحده آمریکا (USITC) نشان می‌دهد که صادرات اتیلن آمریکا در نیمه نخست سال جاری میلادی نسبت به دوره مشابه پارسال حدود 98 درصد افزایش یافته، در حالی که بهره‌برداری از پایانه صادراتی اینترپرایز پروداکت پارتنر در امتداد کانال کشتیرانی هیوستون، سبب افزایش صادرات شده است.

آمریکا در بازه زمانی ژانویه- ژوئن سال جاری میلادی 236 هزار و 698 تن اتیلن صادر کرده است، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال 119 هزار و 675 تن بوده است.

پایانه صادراتی جدید، دومین پایانه در ایالات متحده آمریکا، از ژانویه میزبان بارگیری و صادرات نختستین محموله اتیلن بوده است.

بر اساس این گزارش ، آمارهای ماهانه کمیسیون بازرگانی بین‌المللی ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که صادرات اتیلن این کشور در ماه ژوئن با 206 درصد افزایش به 85 هزار و 130 تن رسید، در حالی که این رقم در ماه مه 27 هزار و 815 تن بود.

چین در ماه ژوئن در زمینه واردات اتیلن آمریکا گوی سبقت را از تایوان ربود، به‌طوری که چینی‌ها در ماه مورد بررسی 40 هزار و 359 تن اتلین دریافت کرده است، به‌طوری که این رقم نسبت به ماه مه374 درصد افزایش یافته است.
واردات چین از آمریکا در ماه مه هشت هزار و 508 تن بوده است.

در ماه ژوئن، تایوان با واردات 25 هزار و 626 تن و اندونزی با واردات 11 هزار و 759 تن به ترتیب دومین و سومین خریدار اتلین آمریکا بوده‌اند و بلژیک در جایگاه چهارمین واردکننده قرار گرفت.

تعداد بازدید : ۲,۵۱۵