افتتاح ۳ طرح صنعت پتروشیمی از سوی رئیس جمهوری

(پنج شنبه ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۳۰

سه طرح متانول کاوه، کیمیای پارس خاورمیانه و کاتالیست لرستان تا ساعتی دیگر از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور بطور رسمی افتتاح می شود.

 به گزارش خبرنگار نیپنا  طرح های متانول کاوه و کیمیای پارس خاورمیانه به عنوان 2 طرح بزرگ متانولی ایران تولید خود را از چند ماه قبل آغاز کرده اند وامروز  از سوی حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و بیژن زنگنه وزیر نفت به طور رسمی افتتاح می شود.

متانول کاوه با ظرفیت تولید 2 میلیون و سیصد و ده هزار تن به عنوان بزرگترین واحد متانولی جهان در شهرستان دیر واقع در استان بوشهر قرار دارد و 950 میلیون دلار سرمایه گذاری برای این طرح(واحد تولید متانول، اسکله صادراتی،واحد یوتیلیتی) از سوی بخش خصوصی صورت گرفته است و ارزش محصولات آن بر پایه قیمت سال 95 حدود 400 میلیون دلار در سال است.

همچنين پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه نیز یکی از شرکت های تابعه هلدینگ پتروفرهنگ است که ظرفیت تولید 1 میلیون ششصد و پنجاه هزا تن متانول را دارا است و حدود 600 میلیون دلار برای ساخت آن سرمایه گذاری شده است و 300 میلیون دلارارزش درآمد سالانه آن بر پایه قیمت سال 95 است.

برپایه این گزارش ، یک واحد تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی اتیلن ها با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری هلدینگ باختر در پتروشیمی لرستان نیز بطور رسمی  به بهره برداری  می رسد. این واحد با دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با ظرفیت تولید 100 تن کاتالیست در سال آماده بهره برداری رسمی شده است و سالانه حدود 30 میلیون دلار درآمد زایی خواهد داشت.

تعداد بازدید : ۲,۵۶۴