سرمایه گذاری های فرهنگیان به بار نشست/ آغاز تحولی بزرگ

(دوشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۰۹

مدیرعامل پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه گفت: این مجتمع با تولید مستمر و پایدار خود ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور را در سال جهش تولید افزایش می دهد.

عباس دولتی زاده مدیرعامل شرکت کیمیای پارس خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: تعداد متانول سازهای عسلویه با تولید پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه متعلق به هلدینگ پتروفرهنگ افزایش یافت. این مجموعه که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده  است، در روزهای آتی از سوی حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به بهره برداری رسمی خواهد رسید و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده  هر روز یک میلیون دلار درآمد از محل صادرات این محصول نصیب کشور خواهد شد.

دولتی زاده با بیان این که لایسنسور این شرکت هالدور تاپسودانمارک است و ظرفیت تولید آن بالغ بر  1 میلیون وششصد و پنجاه هزار تن متانول در سال است گفت: این مجتمع در تلاش است تا با انجام کار مطالعاتی برای احداث بخش پایین دستی و تولید محصولات دیگر از متانول در جهت جلوگیری از خام فروشی گام بردارد که در صورت تحقق این امر می‌توان به درآمدزایی بسیار قابل توجهی در راستای تکمیل زنجیره ارزش دست یافت.

وی تصریح کرد: شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه آغازگر تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی خواهد بود و این امر از نظر ملی از اهمیت بسزایی برای کشور برخورداراست.

به گزارش نیپنا، پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در مدت زمان چهار سال و براساس برنامه زمان‌بندی استاندارد، با بیش از ۱۴ میلیون نفرساعت کار بدون حادثه، به مدار تولید وارد شد.

این مجتمع که از شرکت‌های تابع هلدینگ پتروفرهنگ به شمار می‌رود با سرمایه‌گذاری حدود 600 میلیون دلار در زمینی به مساحت حدود ۸ هکتار در فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی عسلویه اجرا شده است.

پتروفرهنگ، از شرکت‌های تابع صندوق ذخیره فرهنگیان است و سود فعالیت‌های آن به فرهنگیان عضو تعلق می‌گیرد.


تعداد بازدید : ۱,۹۱۲