جهش 66 هزار واحدی شاخص بورس تهران

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۸

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران جهش 66هزار و 44 واحدی را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار  نیپنا ، شاخص بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته رشد را تجربه کرد به طوری که نماگر بازار سرمایه در پایان معاملات با 66 هزا رو 44 واحد افزایش به رقم یک میلیون و 612 هزار و 889 واحد رسید.

شاخص کل بامعیار هم وزن با افزایش 13 هزار و 321 واحد به رقم 466 هزار و 359 واحد رسید و ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به رقم بی‌سابقه 6 هزار و 34 تریلیون تومان رسید.همچنین معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران بیش از 9.1 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 13 هزار و 740 میلیارد تومان دادو ستد کردند.

امروز همچنین شاخص کل بورس، شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی هر کدام 4.2 درصد رشد کردند همچنین شاخص کل با معیار هم وزن و شاخص قیمت در بورس با معیار هم وزن هر کدام 2.9 درصد ارتقاء یافتند.

شاخص آزاد شناور 3.8 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم بورس 3 و نیم درصد رشد کرد و شاخص بازار اول بورس 4.6 درصد افزایش یافت و نمادهای مهم تاثیرگذار در شاخص بورس تهران شامل چادرملو، پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه؛‌ملی مس، شستا، گل‌گهر، و پالایش نفت اصفهان بودند.

همچنین نمادهای پربیننده در بورس تهران شامل بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، ملی مس ایران، و گلوکوزان بودند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل 483 واحد رشد کرده و به رقم 17 هزار واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 113 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از دو و نیم میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 714 هزار نوبت معامله  به ارزش 5 هزار و 461 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای گهرزمین، پتروشیمی مارون، میدکو، صباتامین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و توسعه مالی مهر آیندگان همگی در تقویت شاخص فرابورس اثر گذار بودند و نمادهای پربیننده مربوط به ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، صنایع کاغذ پارس، نیروگاه جهرم، سیمان لار، سبزوار، و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۳,۶۱۸