رشد 64 هزار و 911 واحدی شاخص بورس تهران

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۵۶

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با جهش 64 هزار و 911 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران روز جاری جهش شاخص را رقم زد به طور ی که در پایان معاملات امروز با جهش 64 هزار و 911 واحد به رقم یک میلیون و 546 هزار و 850 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هموزن 18 هزار و 288 واحد رشد کرده و به رقم 453 هزار و 40 واحد رسید و امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 5.8 میلیارد ورق سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 10 هزار و 355 میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس ایران که امروز به 11 هزار و 401 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران بیش از 21 هزار و 756 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 همچنین شاخص بازار دوم بورس  4.9 درصد و شاخص آزاد شناور 4.5 درصد در روز جاری رشد داشته است. امروز نمادهای مهم بورسی شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه،‌ملی مس، شستا، گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین همگی در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

نمادهای پربیننده  شامل بانک ملت، ملی مس ایران، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌‌خودرو، فولاد مبارکه و پالایش نفت بندرعباس بودند و امروز همچنین شاخص کل فرابورس ایران در پایان معاملات 563 واحد رشد کرده و به رقم 16 هزار و 516 واحد رسید.

امروز ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 82 هزار و 871 میلیارد تومان رسید و همچنین ارزش روز شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 724 هزار و 283 میلیارد تومان رسید.یعنی به عبارت دیگر ارزش کل شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس ایران به بیش از 6 میلیون میلیارد تومان رسیده است.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 630 هزار نوبت معامله و به ارزش 11 هزار و 401 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

عمده نمادهای فرابورس شامل میدکو، فرابورس، ذوب‌آهن، صبا تأمین، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و فولاد هرمزگان همگی در تقویت شاخص کل فرابورس مؤثر بوده‌اند و امروز همچنین نمادهای پربیننده در فرابورس شامل ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، سیمان لار سبزوار، کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و ماشین‌های اداری ایران بودند.

تعداد بازدید : ۳,۶۷۶