پتروشیمی بندر امام اعلام کرد/ساخت ٤١٠٠ قطعه در خوارزمی و داخلی سازی قطعه های توربین گازی در آب نیرو

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۴۷

شرکت های خوارزمی و آب نیرو مجامع خود را برگزار کردند وآخرین عملکرد و دستاوردهای این شرکت های تابعه پتروشیمی بندر امام تشریح شد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، جلسه مجمع شرکت های خوارزمی و آب نیروی برگزار شد و اقدامات انجام شده توسط این دو شرکت در سال گذشته تشریح شد.

شرکت خوارزمی بندرامام:

شرکت خوارزمی در سال ۹۸ در بخش تعمیرات در دو محور درون و برون سازمانی فعالیت داشته است که در بخش درون سازمانی می توان به مشارکت در تعمیرات اساسی واحدها و تجهیزات تولیدی واحدهای CF ، NF ،AR ، LD و UT پتروشیمی بندرامام اشاره کرد.

این شرکت در تعمیرات اساسی واحد پلی اتیلن سنگین (LD) ۶۲ هزار و ۹۲۴ نفرساعت ، در تعمیرات اساسی مخزن آب شمار یک مجتمع ۱۰ هزار و ۴۷۷ نفرساعت و در تعمیرات اساسی واحد نیروگاه (UT) ۲ هزار و ۵۲۰ نفرساعت کار تعمیراتی را اجرایی کرده است.

همچنین شرکت خوارزمی در بخش تعمیرات برون سازمانی تعمیرات اساسی ۹ واحد تقویت فشار کارخانه گاز مایع شرکت مناطق نفتخیز که یکی از تامین کننده های اصلی خوراک مجتمع پتروشیمی بندرامام بشمار می رود به تعداد ۲۶۱ هزار و ۴۰۰ نفرساعت انجام داد.

این شرکت در منطقه هم فعالیت های بسیاری داشته است که در این بین می توان به مشارکت همه جانبه در جابجایی هواپیمای بوئینگ حادثه دیده در شهرستان ماهشهر اشاره کرد.

می توان افزود در سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ قطعه صنعتی در کارگاه های شرکت خوارزمی ساخته و بومی سازی شد تا این شرکت با دانش کارشناسان خود در راستای خودکفایی گامی موثر برداشته باشد.

در حوزه شاخص ایمنی ، شرکت خوارزمی موفق شد شاخص ایمنی خود را بهبود ببخشد و ۱۲ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۵۹۹ نفرساعت کار بدون حادثه را ثبت نماید.

همچنین این شرکت موفق شد شاخص TIRI ( ضریب تکرار حوادث انسانی قابل ثبت) را ۱/۱ درصد کاهش دهد ، به طوری که در پیش بینی سال ۹۸ هدف این شرکت ثبت ۱/۵۴ درصد بود اما با دقت و همت مدیران و کارکنان خود موفق شد این آمار را کمتر کند.

شرکت آب نیروی بندرامام:

در مجمع شرکت آب نیرو تمامی اقدامات و عملکرد این شرکت در سال گذشته بیان شد که یکی از مهم ترین آن ها تعمیرات اساسی سنگین بر روی واحد C نیروگاه بود.

واحد C شرکت آب نیرو که یکی از چهار واحد تولید برق مجتمع محسوب می شود مورد تعمیرات اساسی سنگین قرار گرفت که در این تعمیرات اساسی روتور ، پره های بخش داغ (توربین) ، بخش سرد (کمپرسور) و محفظه احتراق واحد تعویض شدند و در راستای دستورات مدیریت ارشد پتروشیمی بندرامام که حمایت از خود کفایی و ساخت داخل می باشد ، ساخت تمامی این قطعات توسط شرکت های توانمند داخل کشور صورت گرفت.

همچنین شرکت آب نیرو با دستور حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام کمیته آب را به منظور حمایت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف تشکیل داد و در این کمیته تمامی مباحث مانند پایش پارامترهای کنترلی کولینگ های مجتمع بصورت متمرکز ، ارتقاء کیفیت آب کولینگ تاورهای مجتمع از طریق تزریق آب RO و کنترل های آنلاین کلر ، راه اندازی سیستم پیش تصفیه و Ro واحد MTBE ، تعویض و اصلاح فیلترهای دیسکی واحد AR ، اصلاح مش (Mesh) فیلترهای واحد NF3 ، طرح مفهومی پروژه شیرین سازی آب دریا به روش RO و ارائه طرح پیش تصفیه آب آتش نشانی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفتند.

گفتنی است شرکت خوارزمی وظیفه خدمات و پشتیبانی تمامی واحد ها و بخش های پتروشیمی بندرامام و همچنین واحدهای تامین خوراک را به عهده دارد و شرکت آب نیرو دارای واحد های پشتیبانی برق ، بخار آب ، هوا و ازت می باشد و تامین برق مجتمع پتروشیمی بندرامام بر دوش این شرکت است.

شایان ذکر است پیش از این مجمع شرکت های فرآورش ، بسپاران و کیمیا برگزار شد و اقدامات این شرکت ها در سال گذشته تشریح شده بود.

تعداد بازدید : ۳,۹۷۹