کرونا و افت تقاضا، سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها در پتروشیمی را کاهش داد

(چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۰۳

هلدینگ پتروشیمی سومیتومو به‌دلیل تضعیف شرایط تقاضا برای محصولات پتروشیمی ناشی از شیوع ویروس کرونا، سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت پتروشیمی را کاهش می‌دهد.

به گزارش نیپنا به نقل از آرگوس مدیا، شرکت سومیتومو کمیکال هدف سرمایه‌گذاری خود در صنایع پتروشیمی و پلاستیک را در بازه زمانی مارس 2019 تا مارس 2022 در پی کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش می‌دهد.

شرکت سومیتومو کمیکال در نظر دارد در برنامه سه ساله خود حدود 10 درصد کل سرمایه‌گذاری خود (هفت میلیارد و 900 میلون دلار را در بازه زمانی مارس 2019 تا مارس 2022 در صنایع پتروشیمی و پلاستیک سرمایه‌گذاری کند، این رقم نسبت به برنامه اصلی که قرار بود 20 درصد کل رقم سرمایه‌گذاری باشد، کاهش نشان می‌دهد.

این شرکت ژاپنی بعضی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری‌های مخشص نشده خود در این بازه زمانی را تا زمان آغاز سه سال مالی آینده که آوریل 2022 آغاز می‌شود، به تعویق خواهد انداخت.

شرکت سومیتومو کمیکال پیش‌بینی می‌کند که شیوع ویروس کووید-19 همچنان بر کاهش تقاضا برای محصولات این شرکت شامل محصولات پلاستیکی برای صنایع خودروسازی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که  شرکت سومیتومو کمیکال دارای ظرفیت تولید سالانه 3.1 میلیون تن اتیلن، 403 هزار تن متیل متا آکریلات منومر است.

ظرفیت تولید محصولات پلیمری این شرکت ژاپنی شامل تولید سالانه 1.7 پلی‌اتیلن، 1.7 میلیون تن پلی‌پروپیلن و 3.3 میلیون تن پلی‌الفین می‌شود.

تعداد بازدید : ۴,۸۷۷