گام نهایی برای راه اندازی فاز نخست طرح پتروشیمی مسجد سلیمان

(یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۱۷

مدیرعامل پتروشیمی مسجد سلیمان گفت: همزمان با ورود گاز و آب مورد نیاز به داخل طرح پتروشیمی مسجد سلیمان عملیات پیش راه اندازی این طرح در استان خوزستان بزودی آغاز خواهد شد.

یوسف داودی مدیرعامل طرح پتروشیمی مسجد سلیمان در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: خوشبختانه با حمایت های  بیژن زنگنه وزیر نفت و نیز پیگیری های  بهزاد محمدی معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی مراسم انتقال گاز مورد نیاز فاز نخست این طرح (اوره و آمونیاک)  با حضور  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، استاندار خوزستان و مسئولان استانی برگزار شد.

وی با بیان این که اکنون فلر پتروشیمی مسجد سلیمان روشن شده و فعالیت های اجرایی وارد مرحله ای جدید شده است گفت: آب مورد نیاز نیز به صورت جهادی در کمترین زمان ممکن با  احداث یک خط 28 اینچی و به طول 11 کیلومتردریافت شد.

به گزارش نیپنا، طرح اوره وآمونیاک مسجد سلیمان در اسفند 1393 با هدف تولید 660 هزار تن در سال آمونیاک و1073 هزار تن در سال اوره با مصرف 861 میلیون متر مکعب گاز طبیعی درسال بعنوان خوراک ، در استان خوزستان شروع به کار کرد.

شرکت "کازاله" سوئیس تامین کننده دانش فنی واحد آمونیاک و شرکت "تویو" ژاپن تامین کننده دانش فنی واحد اوره بوده و "ووهان" چین فعالیتهای مهندسی تفصیلی، تدارکات و ساخت و نصب پروژه را برعهده دارد.

بر اساس این گزارش ، شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان با هدف توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه شمال خوزستان تشکیل شد. پتروشیمی مسجد سلیمان در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار و در منطقه زیلایی شهرستان مسجد سلیمان، در محدوده ۱۳۰ کیلومتری شمال شرقی اهواز، ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر مسجد سلیمان مجاور جاده لالی(منطقه هفت شهیدان) و ۱۱.۵ کیلومتری جنوب رودخانه کارون قرار دارد.

از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه از طریق بندر امام خمینی به آب های آزاد بین المللی و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد.

تعداد بازدید : ۲,۷۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید