پایان تعمیرات اساسی واحد الفین پتروشیمی جم/ برنامه ریزی برای جهش تولید

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۳۶

نخستین گام برای تحقق برنامه تولید در واحد الفین پتروشیمی جم در سال 99 برداشته شد.

به گزارش نیپنا به نقل از  روابط عمومی پتروشیمی جم  حسن معینی، معاون مجتمع پتروشیمی جم،  اظهار کرد: این شرکت با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش ظرفیت در سال جدید و به منظور رفع موانع این برنامه، الفین خود را به تعمیرات 11 روزه برد اما با یک روز صرفه جویی در زمان، پس از طی 10 روز به تعمیرات خود پایان داد.

معینی با اشاره به بروز مشکل عملیاتی در خشک‌کن‌های واحد الفین به عنوان اصلی ترین دلیل برنامه ریزی برای تعمیرات تشریح کرد: هر واحد عملیاتی در حوزه پتروشیمی برای راندمان بهتر و رعایت کمیت و کیفیت بالا در محصول نهایی نیازمند انجام تعمیرات به موقع در تجهیزات خود به ویژه قطعات حساس است. و ما در الفین جم به عنوان یکی از بزرگترین واحد های الفین جهان با انجام این گونه پروسه های تعمیراتی به صورت مداوم به دنبال کاهش هزینه و پیشبرد برنامه به سوی اهداف تولیدی هستیم.

معاون مجتمع پتروشیمی جم رفع نشتی جزئی بخار از توربین 301 و شیرهای کنترلی مهم الفین برای پیوستگی تولید را از دیگر اقدامات تعمیراتی برشمرد و گفت: همکاران ما همچنین تعویض جاذبهای درایر واحد الفین، تست 13 مبدل همراه با رفع نشتی و بازدید از برج‌های اتیلن ،پروپان و بوتادین را نیز در دستور کار خود داشتند.

وی در ادامه از نشتی فلنج بخار فلر واحد الفین مجتمع نیز یاد کرد و افزود: با وجود اینکه دو واحد پلی اتیلن سنگین و سبک پتروشیمی جم با استفاده از ذخایر اتیلن مجتمع در حال فعالیت و تولید بودند توانستیم در عملیاتی مهم و ایمن نسبت به تعویض گسکت مورد نظر اقدام کنیم که این مهم علاوه بر رفع نشتی، منجر به کاهش آلودگی زیست محیطی نیز می شود.

این مقام ارشد عملیات پتروشیمی جم با حائظ اهمیت خواندن این بازه تعمیراتی گفت : در نهایت با تکیه بر دقت و مهارت همکاران، یک روز زودتر از برنامه تعیین شده الفین در مدار تولید قرار گرفت. و اولین گام برای تحقق برنامه تولید در سال 99 برداشته شد.


تعداد بازدید : ۳,۰۶۶