تامین مواد اولیه پتروشیمی مورد نیاز برای تولید اقلام بهداشتی از سوی مجتمع های پتروشیمی

(شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۳۷

مجتمع های پتروشیمی بندر امام، آریاساسول ، شهید تندگویان ، کارون ، شیراز و تولیدکنندگان پلی پروپیلن با مجوز دفتر توسعه صنایع پایین دستی اقدام به عرضه چند محصول مهم در راستای مقابله با ویروس کرونا کردند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، صنعت پتروشیمی  نقش خود در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی با جدیت ادامه می دهد و با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها ( در دسترس بودن به صورت شبانه روز ی به منظور تامین مواد حتی در ایام تعطیلات نوروزی ، تغییر خط تولید و ...) به‌منظور مبارزه با این ویروس پیش‌قدم شد و تا پایان این راه در کنار مردم خواهد بود.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و نیز مجتمع های پتروشیمی کشور فعالیت های گسترده ای را در سطح کشور برای تامین مواد ضد عفونی کننده دست و همچنین سطوح انجام دادند . تامین مواد اولیه تولید ماسک ،گان و لباس های بیمارستانی نیز از دیگر ا قدام های مهمی به شمار می رود که در شرایط  کنونی انجام شده  است که با تامین مواد اولیه آن توسط مجتمع های پتروشیمی به ویژه پلی پروپیلن جم وشازند، جان کادر درمان و بسیار دیگر ازهموطنان را نجات داده است.

بر اساس این گزارش، همچنین مجتمع های پتروشیمی بندر امام ،آریا ساسول ، شهید تندگویان ، جم و شیراز نیز مواد مورد نیاز در تولید اتانول و بسته بندی  آن و سایر مصارف پزشکی را با هماهنگی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و وزارت صمت تامین  کرده اند.تعداد بازدید : ۱,۸۱۹