ازسرگیری سرمایه‌گذاری مشترک چین و کره برای ساخت پتروشیمی در ووهان

(سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹) ۱۵:۴۱

سرمایه‌گذاری مشترک سینوپک چین و اس‌کی کره جنوبی در یک طرح توسعه‌ای صنعت پتروشیمی پس از پایان قرنطینه در ووهان چین ازسرگرفته شد.

 به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزای رویترز، خبرگزاری رسمی شینهوا چین در گزارشی اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مشترک سینوپک-اس‌کی ووهان روز دوشنبه (18 فروردین‌ماه) فعایت روی یک طرح توسعه‌ای پتروشیمی را پس از بیش از دو ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا از سرگرفت.

این سرمایه‌گذاری مشترک چینی-کره‌ای از اوایل سال جاری میلادی فعالیت‌ در یک طرح توسعه‌ای پتروشیمی در شهر ووهان چین و از اوایل آغاز شیوع ویروس کرونا متوقف کرده بود.

فعالیت در این طرح توسعه‌ای از اواخر سال 2018 میلادی آغاز شد و انتظار می رود تا اوایل سال 2021 میلادی تکمیل شود و با تکمیل آن ظرفیت تولید سالانه اتیلن این شرکت از رقم کنونی 800 هزار تن به یک میلیون و 100 هزار تن در سال می‌رسد.

بیش از یک پنچم از هزار کارمند و کارگر این طرح توسعه‌ای پتروشیمی در شهر ووهان پس ازاقدام‌های سختگیرانه و پیشگیرانه برای کنترل شیوع ویروس کرونا و مقابله با آن، به مشاغل خود بازگشته‌اند.

براساس این گزارش، تاسیسات کنونی پتروشیمی این شرکت د زمان سیوع ویروس کرونا فعال بوده است و هم‌اکنون در حال رسیدن به ظرفیت کامل تولید خود است، در حالی که این رقم پیش‌تر به 80 درصد رسیده بود.

این واحد پتروشیمی در زمان شیوع ویروس کرونا 14 هزار و 700 تن محصول تولید کرد، که برای تولید 147 میلیون ماسک استفاده شد.

تعداد بازدید : ۱,۱۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید