بازنگری در تولید از سوی پتروشیمی های آسیا

بازنگری در تولید از سوی پتروشیمی های آسیا
(شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۳۹

تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در آسیا به دنبال تضعیف تقاضای ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، کاهش تولید بیشتری در نظر می‌گیرند.

به گزارش نیپنا به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در آسیا در حال برنامه‌ریزی برای کاهش بیشتر تولید به دلیل افت شدید تقاضا و سقوط قیمت‌های جهانی نفت خام به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های رفت‌وآمد و قرنطینه در بیشتر شهرهای جهان، هستند.

بعضی از واحدهای پاین دستی صنایع پتروشیمی (صنایع تکمیلی) در حالا مدیریت ذخیره‌سازی‌های خود به دلیل بالا رفتن سطح آنها هستند، در حالی که فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در بسیاری از بخش‌های دیگر جهان به دلیل اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در عمل متوقف شده است.

جان ریچاردسون، تحلیلگر ارشد بازارهای آسیا در این باره گفت: ریسک‌های خرید خوراک و فروش محصولات پتروشیمی در شرایطی بی‌سابقه قرار دارد که تا به حال شاهد آن نبوده‌ایم، شرکت‌ها اگر گامی اشتباه بردارند با شرایط جبران ناپذیری روبه‌رو خواهند شد.

وی افزود: بنابراین تنها رویکرد معقول برای شرکت‌هایی که در موقعیت دشوار از لحاظ مالی قرار می‌گیرند، به حداقل رساندن نرخ بهره‌گیری از ظرفیت عملیاتی است.
ریچاردسون تصریح کرد: بازیگران بزرگتر شاید به‌دنبال دستیابی به سهم بیشتری از آنچه در بازار مانده است، هستند، اما ارزیابی آنچه در بازار باقیمانده، کاری دشوار است.

برای واحدهای کراکر در آسیا، به‌طور معمول در سه ماه دوم سال شاهد چرخش فصلی قابل‌ توجه‌ای  هستیم، به‌طوری که واحدهای کراکر ژاپن در این فصل برای عملیات تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی می‌کنند.

تعداد بازدید : ۱,۶۴۷