سایه سنگین کووید-19 بر بازار پی‌وی‌سی آمریکا

سایه سنگین کووید-19 بر بازار پی‌وی‌سی آمریکا
(دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹) ۰۹:۱۶

تردیدهای ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا (کووید-19)، تولیدکنندگان آمریکایی را وادار به کاهش عرضه پی‌وی‌سی در ماه آوریل کرد.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلاتس، منابع اعلام کردند که یک تولیدکنننده آمریکایی پی‌وی‌سی در تلاش برای جلب توجه خریداران، قیمت احجام صادراتی ماه آوریل را کاهش داد، این در حالی است که کشورها در سراسر جهان به‌منظور مقابله با کرونا اقدام‌های پیشگیرانه و محدودیت‌هایی را برای ماندن شهروندان در خانه‌هایشان لحاظ کرده‌اند و این شرایط سبب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها شده است.

این منابع گفتند: پیشنهادها 100 دلار به ازای هر تن پایین‌تر از قیمت ماه مارس با رقم 745 دلار به ازای هر تن بوده است.

این وضع نشان از احتمال توقف گسترده فعالیت‌های صنعتی و تولیدی دارد که می‌تواند تقاضا برای  پی‌وی‌سی را نیز کاهش دهد، شرایطی که حاکی از ارتباط تنگاتنگ سلامت با فعالیت اقتصادی و تولید ناخالص داخلی است.

این منابع گفتند: دیگر تولید کنندگان هنوز پیشنهادهای جدید خود را اعلام نکرده‌اند.

یک منبع بازار گفت: به واقع اوضاع بسیار بد است، هیچ کس قادر به انجام کاری نیست، من هم هیچ کاری نمی‌توانم انجام دهند.

پی‌وی‌سی برای تولید لوله‌، نوارها و کفپوش وینیلی، قاب‌های پنجره و دیگر محصولات استفاده می‌شود. به‌طور معمول قیمت‌های این محصول در بهار بالاست زیرا خریداران پیش از اوج فصل ساخت و ساز در تابستان محموله‌های خود را بارگیری می‌کنند.

وزارت کار آمریکا به تازگی اعلام کرد که سه میلیون و 300 هزار آمریکایی درخواست حقوق بیکاری داشته‌اند و خسارت‌های ناگهانی به دلیل تعطیلی مشاغل غیر ضروری مانند رستوران‌ها، سالن‌های سینما و دیگر محل‌های تجمعی زیاد شده است.

بعضی از شرکت‌های پتروشیمی در آمریکا نیز اجرای پروژه‌های جدید خود را متوقف کرده‌اند. شرکت شل کمیکالز به‌‌طور موقت ساخت و سازها را در مجتمع پتروشیمی 6 میلیارد دلاری خود واقع در جنوب غربی پنسیلوانیا به حال تعلیق درآورد.

اف‌جی ال‌ای (FG LA)، بخشی از شرکت تایوانی فورموسا (Formosa) اجرای یک طرح در یک مجتمع پتروشیمی واقع در ایالت لوئیزیانا را به تعویق انداخته است.

تعداد بازدید : ۲,۸۶۹