کرونا زنجیره عرضه پلیمر در ایتالیا را به خطر انداخت

(دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۲۴

گسترش ویروس کرونا زنیجره عرضه محصولات پلیمری در ایتالیا را با تهدید جدی روبه‌رو کرده است.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلاتس، منابع  بازار اعلام کردند که محدودیت‌ها و منع عبور و مرور وضع شده ازسوی دولت ایتالیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و به دنبال آن ایجاد چالش‌های لجستیکی، می‌تواند عرضه محصولات پلیری در این کشور اروپایی را با اختلال روبه‌رو کند.

با وجود این که تمهیدات سختگیرانه دولت ایتالیا هنوز بر تولید و ارسال محصولات پترشیمی در این کشور تاثیر چندانی نگذاشته است، اما فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که ارسال و بارگیری محموله‌های پتروشیمی در هفته‌های آینده با تاخیر روبه‌رو می‌شود.

یک بازرگان ایتالیایی در این باره گفت: رانندگان تریلی تمایلی برای سفر به اروپا ندارند، نگرانی‌‌ها درباره ابتلا به ویروس و سلامت در حال افزایش است.

یک بازرگان دیگر ایتالیایی اعلام کرد که گسترش ویروس کرونا در ایتاليا بر همه مشاغل و کسب‌وکارها در این کشور اروپایی تاثیر منفی گذاشته است.

جزوپه کونته، نخست وزیر ایتالیا اقدام‌های اضطراری ملی برای مابله با ویروس کرونا در این کشور را تمدید کرد و دستور دارد کسب‌وکارهای بازرگانی غیرضرور فعالیتشان متوقف شود.

دومین گرید وارداتی به ایتالیا پی‌وی‌سی به شمار می‌آید، اما با وجود شرایط پیش آمده، واردات این محصول تاکنون ثابت مانده است.

ایتالیا در سال 2019 میلادی، 543 هزار و 500 تن پی‌وی‌سی وارد کرده است.

یک بازرگان پی‌وی‌سی در این باره گفت: به‌زودی کل اروپا حدال برای دو هفته محدودیت‌هایی را اعمال خواهند کرد و ان شرایط سبب کاهش قیمت‌ها می‌شود.

تعداد بازدید : ۱,۹۸۶