نقش آفرینی پتروشیمی امیرکبیر در مبارزه با ویروس کرونا

(جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷

پتروشیمی امیرکبیر درتامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده و تحویل به مرکز بهداشت ماهشهر و ضدعفونی کردن معابر و سطوح شهری شهرک های محروم بندرماهشهر و بندرامام همکاری کرد.

 به گزارش نیپنا ، شرکت پتروشیمی امیرکبیر با انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این بیماری افزون بر محیط کار پرسنل خود، در همیاری با مدیریت شهری در کنترل این بحران، با ضدعفونی معابر و مبادی ورودی بندرماهشهر و بندرامام و همچنین مناطق حاشیه ای شهرستان از جمله شهرک مدنی و شهرک طالقانی موثر عمل کرده است.

مصطفی قنواتی رئیس اداره HSE با اشاره به اهتمام شرکت برای کمک رسانی به شهروندان برای مقابله با این بیماری گفت: شرکت پتروشیمی امیر کبیر با پیش بینی شدت ویروس کرونا از حدود دو هفته قبل خود را برای مقابله با آن آماده کرده و کلیه اقدامات پیشگیرانه انجام داده است بگونه ای که علاوه بر محیط داخل سایت ، آموزش مقابله با ویروس را برای کل خانواده های کارکنان که حدود ۷۸۰۰ نفر می باشند انجام داده و مواد ضدعفونی سطوح و دست را بین کلیه خانواده ها توزیع کرده است ، علاوه بر این در راستای مسئولیتهای اجتماعی روزانه و شبها نسبت به ضدعفونی کردن سطح معابر، مدارس، مساحد، بانک ها، پارک ها اقدام کرده است.

وی افزود: در رابطه با ضدعفونی امکان عمومی شهرستان می توان به انجام عملیات ضدعفونی به وسیله خودروی آتش نشانی در مسجد علی ابن ابیطالب، دبستان امام رضا و پارک محله ای شهرک مدنی، ۶ بانک و عابربانک در سطح شهرستان، مبادی ورودی بازار شهر  و خیابان های منتهی به بازار شهرک طالقانی اشاره کرد.

 قنواتی اضافه کرد: پیرو درخواست شهروندان برای کنترل بحران شیوع کروناویروس، اقدامات دیگری از جمله ضدعفونی امکان عمومی  از جمله روستای ولیعصر، پمپ بنزین های سطح شهر و ضدعفونی امکان عمومی در شهرک طالقانی بندرماهشهر و شهرک گاما بندرامام انجام شده است.

وی  اظهار کرد: پیرو دستور مدیرعامل محترم، اقداماتی برای مقابله با این بیماری در سطح شهرستان و مراکز درمانی در راستای اجرای تعهدات اجتماعی از قبیل خرید و تحویل ۵ عدد دماسنج به منظور انجام تست دمای بیماران به مراکز درمانی،تحویل ۴۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده سطوح به مرکز بهداشت شهرستان صورت گرفته است.

 رئیس اداره HSE در پایان به دیگر خدمات انجام شده اشاره کرد و گفت: تحویل یک دستگاه یخچال اتاق بیمار، تحویل ۴ عدد پاروان، ۳ عددکیت حفاظت فردی به مرکز بهداشت شهرستان و همچنین سفارش یک هزار عدد ماسک و هزار لیتر الکل برای استفاده در مراکز درمانی انجام شده است، همچنین بنا به نیاز شهرستان، ۱۰۰ لیتر محلول ضدعفونی سطوح، ۴ لیتر محلول ضدعفونی دست؛ ۱۰۰ عدد دستکش و ۵۰ عدد ماسک به قرارگاه پدافندزیست تحویل شده است.

تعداد بازدید : ۲,۱۶۲