برنامه ریزی برای متنوع شدن سبد تولید در پتروشیمی تبریز

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۵۶

مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفت: با ساخت و تولیدی شدن واحد 310 هزار تنی پلی اتیلن سنگین سبد تولید محصولات در پتروشیمی تبریز متنوع خواهد شد.

سیاوش درویشی در گفت و گو با خبرنگار نیپنا، با اشاره به امضای  قراداد با پژوهش و فناوری پتروشیمی برای ایجاد واحد 310 هزار تنی پلی اتیلن سنگین، ادامه داد: بر اساس این توافق، واحد 310 هزار تن پلی اتیلن بر اساس دانش فنی بومی شده و ارتقا پیدا کرده ایرانی احداث خواهد شد.

وی افزود: این افتخاری است که پتروشیمی تبریز بعد از مدت ها اتکا به دانش فنی و لیسانس های خارجی، امروز برای اولین بار بر اساس دانش فنی ایرانی، محصولات 100 درصد بومی را به بازارهای جهانی وارد خواهد کرد.

درفشی با اشاره به اینکه مدت اتمام کل پروژه 4 سال خواهد بود،‌ گفت:‌ طرح شامل تولید پلی اتیلن گرید پایپ و گرید فیلم و واحد کاتالیست سازی می شود و خوراک دریافتی از طریق خط لوله اتیلن غرب تامین می شود.
وی با بیان اینکه اکنون پتروشیمی تبریز به خط لوله اتیلن غرب متصل شده،‌ ادامه داد: . بنابراین از نظر خوراک و دانش فنی مشکلی نخواهیم داشت و بخش عظیمی از تجهیزات نیز از صنایع و کارخانه های ایرانی تامین خواهد شد. 
درفشی افزود:‌ از همین رو این پروژه اشتغال زایی و فعالیت کارخانه ها و صنایع مرتبط را به همراه خواهد داشت. همچنین با تکمیل آن، هم پتروشیمی تبریز با توسعه 310 هزار تنی ظرفیت خود در پلی الفین ها و پلی اتیلن ،بحث کسب و کار خود را بهبود و توسعه می دهد.
وی با تاکید بر اینکه برای خرید این دانش فنی از شرکت های خارجی باید20 تا 30 میلیون دلار پرداخت می شد،‌ گفت: علاوه بر صرفه جویی ارزی،‌ این دانش ارتقا پیدا کرده و حمایت های فنی و علمی در آینده خواهد داشت.
مدیرعامل پتروشیمی تبریز ادامه داد: بیش از 80 درصد از محصولات تولید شده  این پتروشیمی صادر می شود و می توانیم نقش موثری با برند ایرانی در بازارهای  گوناگون داشته باشیم.

تعداد بازدید : ۶۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید