رکورد تولید دو محصول پتروشیمی ایران شکسته شد

(یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۳۵

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی بافت از دستیابی به رکورد جدید تولید و صادرات دو محصول پتروشیمیایی «ام.تی.بی.ای» و «ام.ای.کی» در سال جاری خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، «سیدمحسن شمس» درباره آخرین وضعیت تولید و فروش پتروشیمی شیمی بافت، گفت: برای نخستین بار در سایت دوم مجتمع (شیمی تکس آریا سابق) از زمان راه اندازی علاوه بر تحقق بودجه تولیدی در بخش محصول نهایی MEK، ظرفیت تولید محصول SBA تا ۴۲ درصد نسبت به برنامه بودجه افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی بافت با اعلام اینکه دستیابی به این موفقیت با تکیه بر دانش بومی و ظرفیت فنی کارشناسان شرکت بدست آمدهو این افزایش تولید در راستای تأمین نیازهای بازار داخل و چشم انداز آتی برای صادرات این محصول است، تصریح کرد: در سایت یک هم در ۹ ماهه سال جاری تولید محصول MTBE دو درصد و درآمد ارزی حاصل از صادرات این محصول ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است؛ همچنین سود عملیاتی و خالص این شرکت در مدت ۹ ماهه نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۵۴ و ۶۱ درصد رشد داشته است.

«کیوان نظیری فرد» مدیر فروش پتروشیمی شیمی بافت هم با بیان این که مجموع فروش ماهانه محصول MTBE در دی ماه امسال بالغ بر ۱۰ هزار و هفت تن شد، تصریح کرد: مجموع فروش داخلی و صاداراتی این محصول ۵۵۹ تن ارتقا را نسبت به رکورد قبلی که با تناژ ۹ هزار و ۴۴۸ تن در مهر ۹۶ به ثبت رسیده بود، نشان می دهد.

وی افزود: این پتروشیمی ضمن تحقق رونق تولید و فروش در دی ماه سال جاری از حدنصاب سال‌های پیشین عبور و این رکورد ۴۱ درصد بیشتر از میزان بودجه پیش‌بینی شده در این ماه بوده است.

این مقام مسئول، ادامه داد: همچنین بالاترین فروش محصول MEK در سایت دو (شیمی تکس آریا سابق) این شرکت در آذر ماه سال جاری به ۳۵۲ تن رسید که پیش از این در آذر سال ۹۵ فروش این محصول با تناژ ۳۲۰ تن رکورددار بود.

به گفته وی پیش بینی می شود با بازاریابی هدفمند در بازارهای داخلی و پیگیری اهداف صادراتی و استمرار تولید با کیفیت محصولات شرکت، شاهد توفیقات ارزنده تری در مسیر تحقق برنامه های تولیدی، بازرگانی و صادراتی این شرکت باشیم.

تعداد بازدید : ۴۶۸