عرضه لاستیک‌های مصنوعی در بازار چین محدود می‌شود

(دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۵۴

برآوردها حاکی از آن است که عرضه لاستیک مصنوعی در بازارهای چین در سه ماه نخست سال 2020 میلادی با محددویت روبه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، پیش بینی می‌شود عرضه لاستیک مصنوعی در سه ماه نخست سال 2020 میلادی در پی افزایش چرخش‌ها در واحدهای بوتادین (BD) آسیا در بازارهای چین با محدودیت روبه‌رو می‌شود.
در حالی که مجتمع‌های پتروشیمی ژیژیانگ و هنگلی واحدهای جدید تولید بوتادین خود را با مجموع ظرفیت تولید سالانه 340 هزار تن در سه ماه نخست به بهره‌برداری می‌رسانند، تأثیر ایجاد ظرفیت‌های تولید جدید از ژانویه تا مارس به مراتب جبران می شود.
تمکز بر انجام فعالیت‌های تعمیر و نگهداری در واحدهای پتروشیمی تا حدودی فشار را از روی ظرفیت‌های محلی جدید بر می‌دارد و واحدهای جدید برای رسیدن به مرحله عملکرد پایدار نیازمند زمان هستند.
شاندونگ منطقه‌ای مستعد برای تولیدکنندگان لاستیک مصنوعی و کارخانه‌های پرشمار صنایع تکمیلی برای تولید لاستیک به شمار می‌آید.
به دلیل پیش‌بینی‌های هواشناسی که از زمستانی طولانی و حکایت دارد، ممکن است تولیدکنندگان موظف باشند به دلیل کنترل‌های دولت محلی بر شرایط آب‌وهوایی و جلوگیری از آلودگی به دلیل مه‌آلودگی فصل سرما، نرخ بهره را در سه ماه نخست سال 2020 میلادی کاهش دهند.
افزون بر این تولید لاستیک در صنایع تکمیلی تا آغاز جشنواره فانوس در هشتم فوریه سال 2020 میلادی، به شرایط عادی بازنمی‌گردد.
یک فعال بازار در شرق چین گفت: بسیاری از تولیدکنندگان لاستیک در صنایع تکمیلی محصولات نهایی خود را برای فروش در سه ماه نخست ذخیره‌سازی کرده‌اند زیرا سخت‌گیری‌های مربوط به کنترل و تصفیه هوا ممکن است تولید آنها را محدود کند.

تعداد بازدید : ۴۵۹