بهزاد محمدی نقشه‌راه توسعه صنایع پتروشیمی را تشریح کرد:

پایش و ارزیابی مستمر 53 طرح اولویت دار صنعت پتروشیمی

(سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۹

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه این شرکت به‌طور مستمر، اجرای طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی را پایش و ارزیابی می‌کند، گفت: طرح‌های جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی با نظارت و حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال اجرا هستند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بهزاد محمدی در پایان نشست‌های ارزیابی وضعیت 53 طرح توسعه‌ای صنعت پتروشیمی تصریح کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در طول یکسال گذشته، تلاش کرده است با انجام بازدیدهای دوره ای و مستمراز طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی، در جریان آخرین وضعیت این طرحها قرار گیرد  تا ضمن حمایت‌ها و نظارت های لازم از آنها ، موانع و چالش‌های موجود پروژه‌ها را شناسایی و برطرف کند ودر این مسیر حداکثر همکاری و پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.
وی افزود : هم‌اکنون طرح‌های تعریف شده در چارچوب جهش دوم (طرح‌هایی که تا 1400 به بهره‌برداری می‌رسند) و طرح‌های جهش سوم (که تا 1404 به بهره‌برداری می‌رسند) در حال اجرا هستند و در جلسه‌های فشرده با حضور مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی، میزان پیشرفت طرح‌ها و برخی چالش‌های موجود آنها بررسی و ارزیابی شد.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  با بیان اینکه با بهره‌برداری از طرح‌‍‌های جهش دوم و جهش سوم صنعت پتروشیمی، تحولی عظیمی در این صنعت رُخ خواهد داد، توضیح داد: 53 طرح منتخب در نقشه راه صنعت پتروشیمی در حال اجرا است که این طرح‌ها به‌طور منظم در حال پایش و ارزیابی  است، از این تعداد 26 طرح در برنامه تحقق جهش دوم در حال ساخت است و در مرحله بعدی و برای تحقق جهش سوم 27 طرح را تعریف و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: با اجرای طرح‌های جهش دوم، ظرفیت تولید صنایع پتروشیمی ایران از 66 میلیون تن کنونی به 100 میلیون تن در سال1400 می‌رسد و با تحقق جهش سوم ظرفیت تولید به 133 میلیون تن در سال 1404خواهد رسید و این روند از اهمیت صنعت پتروشیمی در توسعه متوازن کشور حکایت دارد.
محمدی ادامه داد: با تولیدی شدن طرح‌های یاد شده ارزش تولید محصولات پتروشیمی به 37 میلیارد دلار خواهد رسید.
وی بیان کرد: بی‌تردید می‌توان با هم‌افزایی، انطباق و هم‌دلی شرکت‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی، روند تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی را با راه اندازی طرح‌های نیمه‌تمام و افزایش ظرفیت این صنعت عملی کرد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، طرح‌های توسعه‌ای این صنعت را در سه دسته تقسیم‌بندی کرد و گفت: طرح‌های سبز طرح‌هایی هستند که طبق برنامه پیش می‌روند، طرح‌های زرد با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که باید با تصمیم‌گیری‌های مدیریتی مشکلات آنها را برطرف کرد و در نهایت طرح‌های قرمز، طرح‌هایی هستند که به تصمیم‌گیری اساسی نیاز دارند.
سلسله نشست‌های مشترک مدیران‌عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی با هدف بررسی53 طرح توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی به میزبانی بهزاد محمدی؛ معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مدیر طرح‌ها و دیگران مدیران ارشد این شرکت در فاصله روزهای 16 تا 18 آذرماه جاری به مدت سه روز برگزار شد و وضعیت پیشرفت طرح‌های پتروشیمی و چالش‌های موجود آنها پایش و ارزیابی شد.

تعداد بازدید : ۸۴۸