درنشست صمیمانه مدیر عامل با همکاران مدیریت برنامه ریزی وتوسعه:

الزام برای انتخاب هوشمندانه و مناسب طرح های جدید پتروشیمی

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۷

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در سال های گذشته، سرمایه گذاری در طرح مناسب یک انتخاب بود ولی امروز انتخاب طرح هوشمندانه یک الزام است.

 به گزارش خبرنگار نیپنا، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز چهارشنبه(13 آذرماه) در دیدارصمیمانه با مدیر و کارکنان امور مدیریت برنامه ریزی و توسعه NPC  با تاکید بر اهمیت این واحد در مسیر پیشرفت صنعت پتروشیمی ایران گفت: باید به سمت توسعه هدفمند و هوشمندانه حرکت کنیم.

 وی با بیان اینکه برنامه ریزی واحدی مهم و تاثیر گذاردر NPC به شمار می رود و گستره قابل توجهی از فعالیت های مهم را در دست اجرا دارد که شامل فعالیت های جاری وتوسعه ای است گفت: بر اساس برنامه ریزی های شرکت ملی صنایع پتروشیمی دریک سال اخیراقدام های خوبی انجام شده است و نهایی شدن دانش PVM و طرح GTTP اسلام آباد غرب یک دستاورد ارزشمند است که عملیات اجرایی این طرح بزودی با استفاده از دانش فنی NPC و تلاش های انجام شده از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی آغاز خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تحلیل و مدیریت خوراک های در دسترس  را از مباحث مهم در این صنعت دانست و افزود: دربحث تحلیل خوراک برای توسعه صنعت، وضعیت 6 الی 7 خوراک در دسترس را  تا سال 1415 تعیین تکلیف کرده ایم .

محمدی با بیان این که با تاکید وزیر نفت ، ساخت یک مگا پروژه جدید با ظرفیت تولید بالا و با سرمایه گذاری 7 تا 8 میلیارد دلاری با مشارکت هلدینگ ها در دستور کار قرار گرفته است گفت: این طرح بزرگ که از پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی شازند نیز به مراتب بزرگتر است با بهره گیری از خوراک های متنوع تولید  بیش از 20 نوع محصول استراتژیک را رقم خواهد زد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: ایران کشوری است که در مجموع از نظر منابع نفت وگازدر مجموع اولین در دنیا  است وتنوع خوراک یک مزیت است و باید صنعت پتروشیمی کشورمان با توجه به زیر ساخت های موجود قدرتمند تر شود وبه سمت توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم.

وی خطاب به همکاران در امور برنامه ریزی و تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: فضا و نگاه برای توسعه صنعت پتروشیمی فراهم شده است و نظر به این که رویکردی جدید در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تحقق برنامه ریزی های انجام شده به وجود آمده است،  همگی باید با همکاری و تعامل کمک کنید تا  حرکت رو به جلو و پویای صنعت پتروشیمی ایران شتاب گبرد.

شایان ذکر است در این جلسه صمیمانه مدیرامور برنامه ریزی وتوسعه این شرکت به همراه کارکنان مباحثی در خصوص برنامه ها ی آتی وبرخی چالش های موجود را مطرح کردند.

تعداد بازدید : ۸۳۸