ضرورت توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۴۵

توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش می تواند منجر به کسب ارزش افزوده مطلوبی برای کشور شود.

عباسعلی قصاعی عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در روند توسعه صنعت پتروشیمی اظهارکرد: سرمایه گذاری ها ی جدید در مسیر تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی می تواند منجر به کاهش خام فروشی شود.

وی افزوذ: صنایع پایین دستی پتروشیمی به دلیل نوع فعالیت خود می تواند در جذب سرمایه بخش خصوصی عملکرد بهتری را رقم بزند و همکاری های نظام بانکی با فعالان بخش خصوصی در تامین مالی طرح های پایین دستی اثر بخش خواهد بود.

قصاعی با اشاره به این که صنعت پتروشیمی در رشد اقتصادی کشور، ایجاد اشتغال،صادرات و ارزآوری و همچنین ایجاد ارزش افزوده در میان صنایع کشور پیشتاز است گفت: توسعه متوازن منجر به رشد دیگر صنایع کشور از جمله خودروسازی، نساجی و دیگر صنعت های فعال در کشور نیز خواهد شد و باید با تمام ظرفیت های موجود از این صنعت پویا و رو به رشد حمایت کرد.

وی تصریح کرد: برای بهتر شدن وضع موجود ،حضور موثر در بازارهای جهانی ، توسعه کار آفرینی و بهره گیری از فناوری های نوین باید در صنعت پتروشیمی نهادینه شود و بدون تردید جهش دوم  و سوم صنعت پتروشیمی با حمایت دولت، مجلس و مشارکت بخش خصوصی توانمند ایرانی می تواند محقق شود.

تعداد بازدید : ۶۹۵