پتروشیمی ها پیشتاز صنایع در جنگ اقتصادی

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۷:۴۱

دببرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی گفت: پتروشیمی ها با یکپارچگی و اتحاد نیز همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقشی مهم در اقتصاد و صنعت کشور ایفا می کنند.

به گزارش خبرنگارنیپنا، احمد مهدوی ابهری دببرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی در اجلاس مدیران عامل مجتمع های تولیدی پتروشیمی که با شعار «رونق تولید، همگرایی و بالندگی»در حال برگزاری است اظهارکرد: صنعت پتروشیمی پیشتاز صنایع در جنگ اقتصادی است و مجتمع های تولیدی در این صنعت ارزش آفرین  سال گذشته بیش از 70درصد ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کردند.

وی افزود:  مدیران پتروشیمی ها در این جنگ اقتصادی افسران این صنعت  هستند و  باید  به این نکته نیز اشاره کرد که بر اساس آمارموجود،  پتروشیمی ها صد درصد تعهدات ارزی خود را انجام داده اند .

مهدوی ادامه داد: تدوین استراتژی صنعت پتروشیمی می تواند مسیر توسعه را شتاب بخشد و با توسعه متوازن وتکمیل زنجیره ارزش شاهد کاهش خام فروشی خواهیم بود.

دببرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با بیان این که  وجود منابع غنی هیدروکربوری در کشورمان یک مزیت برای صنعت پتروشیمی  است گفت: یک رگولاتوری قدرتمند می تواند اثر بخش باشد.

 


تعداد بازدید : ۴۳۱