بورس میزبان پتروشیمی های ایلام و ارومیه

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۵

مجتمع های پتروشیمی ایلام و ارومیه پس از راه اندازی طرح های توسعه ای خود و با فراهم شدن شرایط مورد نیاز وارد بورس خواهند شد.

رسول اشرف زاده مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که تا پایان سال جاری واحد سولفات پتاسیم 40 هزار تنی ارومیه وارد مدار تولید می شود، اظهارکرد: الفین ایلام و اوره و آمونیاک لردگان نیز براساس برنامه امسال راه اندازی خواهند شد.

وی به حضور بیشتر شرکت های پترول در بورس اشاره و اظهار کرد: امسال برنامه داریم که پتروشیمی ایلام و ارومیه پس از راه اندازی کامل وارد بورس شوند که البته کارهای مقدماتی همزمان با تکمیل این طرح ها در حال انجام است.

مدیرعامل پترول با بیان این که تسریع اجرای طرح هایی که با تأخیر روبرو شده اند در اولویت های کاری این شرکت است، افزود: پیمانکار نصب واحد پلی پروپیلن ایلام انتخاب شده و کار خود را شروع کرده است و پیمانکار پتروشیمی صدف نیز در 2ماه آینده انتخاب و کارهای نصب آغاز می شود.

اشرف زاده درباره سهم طرح های گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان در تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی گفت: با بهره برداری از طرح های گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان تا پایان سال 1400 و اوایل 1401 بیش از 2 میلیون و 400 هزار تن به ظرفیت صنعت پتروشیمی افزوده می شود.

وی با اشاره به این که رویکرد گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان در جهش سوم صنعت پتروشیمی نگاه به پایین دست است، تصریح کرد: این شرکت با تشکیل کارگروه های ویژه قابلیت توسعه طرح ها در پایین دست را بررسی کرده است که به این منظور ایجاد پارک ملامین ارومیه، پارک اوره رزینی در لردگان و پارک پروپیلن در ایلام در دستور کار قرار گرفت.

اشرف زاده با بیان اینکه توسعه صنایع پایین دست نقش بسزایی در رونق اقتصادی و اشتغالزایی در مناطق کمتر توسعه یافته دارد، گفت: به دلیل کوچک بودن ابعاد کارخانجات صنایع پایین دست و حجم سرمایه گذاری پایین، بخش خصوصی بسیار راحت تر می تواند در این صنایع سرمایه گذاری کند.تعداد بازدید : ۸۴۴