عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران:

نقش آفرینی صنایع پایین دستی پتروشیمی در رونق تولید

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۹

بخش پایین‌دستی صنعت پتروشیمی می‌تواند سهم بزرگی را در رونق تولید و اقتصاد کشور داشته باشد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: بخش پایین‌دستی صنعت پتروشیمی می‌تواند سهم بزرگی را در اقتصاد کشور داشته باشد و توسعه و تقویت این بخش مستلزم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است.

محمد امیرزاده، با بیان اینکه حرکت صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، گفت: رونق صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست، نمایشگاه ایران پلاست تنها گوشه‌ای از پیشرفت و توسعه پتروشیمی را به نمایش گذاشت، با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در صنعت پتروشیمی ایران، این صنعت هم اکنون در ریل رونق و توسعه حرکت می‌کند.

وی  افزود: همانطور که مسئولان این صنعت عنوان کردند جهش سوم صنعت پتروشیمی در راه است، براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال 1404، جهش سومی در مقدار تولید محصولات پتروشیمی ایجاد می‌شود که با تحقق آن ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به صورت سالانه افزایش خواهد یافت.

امیرزاده با بیان اینکه خوشبختانه به کمک مجتمع‌های تولیدی برنامه‌ها و راهکارهای خاصی برای ادامه روند افزایشی تولید مجتمع‌های پتروشیمی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: با وجود برخی مشکلات و محدودیت‌ها که برای صنعت پتروشیمی کشور وجود دارد، همانند تحریم‌ها، افزایش میزان تولید بیانگر این واقعیت و نشانگر سربلندی این صنعت است.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این که اگر جهش سوم صنعت پتروشیمی با رونق تولیدات صنایع پایین‌دستی همراه باشد، افزون بر ایجاد اشتغال فراوان، ارزش‌ افزوده بسیاری را نیز برای کشور به همراه دارد، عنوان کرد: بخش پایین‌دستی صنعت پتروشیمی می‌تواند سهم بزرگی را در اقتصاد کشور داشته باشد. توسعه و تقویت این بخش مستلزم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: امروز پتروشیمی خط مقدم جنگ اقتصادی است، معتقدم این صنعت بالاترین نقش را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات محصولات به چرخه اقتصادی کشور نسبت به واحدهای دیگر داشته است.

تعداد بازدید : ۵۱۱