داکوتای شمالی به دنبال جذب سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی

(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۱

ایالت داکوتای شمالی به دلیل وجود حجم بالای تولید خوراک به دنبال توسعه صنایع پتروشیمی است.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، تولیدکنندگان ایالت داکوتای شمالی ایالات متحده با هدف ایجاد انگیزه در مقامات ایالتی برای جذب سرمایه گذاری های پتروشیمی در سازند باکن (Bakken Formation)، پیوسته در حال افزایش ظرفیت روزانه تولید نه تنها نفت و گاز طبیعی، بلکه مایعات گاز طبیعی (NGL) خود نیز هستند.
جاستین کرینگستد، ریاست متصدی خط لوله داکوتای شمالی (North Dakota Pipeline Authority)، می گوید: با نگاهی مقایسه ای به دیگر میادین نفت و گاز شیل ، سازند باکن در جایگاهی به مراتب بالاتر از بقیه قرار دارد.
کرنگستد افزود: سازند باکن در مقایسه با چند سازند عمده دیگر ایالات متحده حجم بالاتری از مایعات گاز طبیعی مانند اتان، پروپان و بوتان تولید می کند. این در حالیست که سازند یادشده بر خلاف میادین واقع در نزدیکی منطقه گلف کوست (Gulf Coast) یا شمال شرق ایالات متحده، تقریبا بی بهره از حضور صنایع پایین دستی و پتروشیمی مانند تولیدکنندگان پلاستیک یا کود شیمیایی است تا بتواند از مزیت عرضه محلی بهره مند شود.
این مقام محلی همچنین یادآور شد: داکوتای شمالی اکنون روزانه چیزی حدود 300 هزار بشکه اتان تولید می کند. از طرفی انتظار می رود با افزایش حجم تولید نفت در سال های پیش رو، این رقم نیز به نسبت افزایش یابد. در حال حاضر، بخشی از اتان تولیدی در داکوتای شمالی پس از جداسازی متان در مجتمع های فرآوری گاز، از طریق خط لوله ونتج (Vantage Pipeline) به بازارهایی در کانادا منتقل می شود.
بخشی از آن نیز در جریان گاز طبیعی (natural gas stream) باقی می ماند و به تولید برق، مصارف عمومی و تجاری اختصاص می یابد.

تعداد بازدید : ۶۰۱