سازندگان ایرانی پشتیبان صنعت پتروشیمی

(چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۴۸

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: سازندگان ایرانی در زمینه ساخت و تامین تجهیزات و قطعه های مورد استفاده در صنعت پتروشیمی موفقیت های بزرگی کسب کرده اند.

بهزاد محقق، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به روند رو به رشد توسعه صنعت پتروشیمی در کشورمان اظهارکرد: این صنعت با توجه به توان فنی و مهندسی موجود در شرکت های داخلی می تواند روند رو به رشد خود را با شتاب ادامه دهد و شرکت های ایرانی و سازندگان همواره پشتیبان صنعت پتروشیمی ایران هستند.

محقق تصریح کرد: تحریم می‌تواند فرصت فوق‌العاده‌ای برای صنعت پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی این صنعت باشد، همچنین اگر بتوان مواد اولیه را به صنایع پایین‌دستی رساند دیگر تحریم‌های آمریکا کارساز نخواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: کشور‌های همسایه به شدت به محصولات پایین‌دستی پتروشیمی ایران نیازمند هستند، بنابراین صادرات این محصولات به کشور‌های همسایه امری ضروری است و باید با توسعه زیر ساخت ها امکان صادرات محصولات مختلف تکمیلی را تسهیل کرد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه پتروپالایشگاه‌ها گفت: در شرایطی که در بسیاری موارد خام فروشی می‌کنیم توسعه پتروپالایشگاه‌ها باعث می‌شوند صنایع تبدیلی رشد کنند و با این حساب ارزش افزوده بیشتری داشته باشیم و منافع بسیاری عاید کشور شود.

 

تعداد بازدید : ۸۷۹