پتروشیمی صنعتی پیشران در توسعه کشور

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۴۸

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، صنعت پتروشیمی را یکی از صنایع مهم و پیشران در توسعه کشور دانست و گفت: به منظور افزایش صادرات غیرنفتی، باید مشکلات و دغدغه‌های این صنعت را برطرف کنیم.

حسین امیری خامکانی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار نیپنا ، صنعت پتروشیمی ایران  را  با توجه به نقش تاثیر گذار خود در اقتصاد و صنعت ،یکی از صنایع مهم ودر توسعه کشور برشمرد و اظهار کرد:  این صنعت پویا در مسیر توسعه خود نیازمند حمایت است و باید برای توسعه هرچه بیشتر این صنعت و همچنین افزایش صادرات غیرنفتی، مشکلات و دغدغه‌های این صنعت برطرف شود.

وی با بیان این که هم اکنون در شرایط جدیدی قرار داریم و دشمنان به دنبال اعمال فشارهایی بر اقتصاد کشور و به‌ویژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند، افزود: صنعت پتروشیمی نقش پراهمیتی در آینده صنعتی ایران دارد، این صنعت همواره در اقتصاد کشور، صادرات و اشتغال‌زایی نقش پررنگی داشته و دارد.

امیری خامکانی لزوم توجه به صنایع پایین‌دستی نفت به‌ویژه پتروشیمی را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: باید از  گاز  با توجه به  فراوانی آن در کشورمان  با جدیت در صنعت پتروشیمی کشورمان استفاده شود، این مهم می‌تواند ارزش افزوده بالایی را وارد کشور کند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معتقدم تقویت صنعت پتروشیمی مترادف با توسعه اقتصادی کشور است، البته بخش دولتی در کنار بخش خصوص می‌تواند بسیاری از چالش‌های موجود در صنعت پتروشیمی را مرتفع کند.

 وی با بیان این که یک عزم ملی می‌تواند صنعت پتروشیمی را به اهداف کلان خود برساند که البته بسیاری از این مسیر تاکنون طی شده است، افزود: پتروشیمی امروز صنعتی با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل برای سرمایه‌گذاری است.

تعداد بازدید : ۹۴۰