هدف گذاری برای نهادینه کردن مدیریت دانش در شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هدف گذاری برای نهادینه کردن مدیریت دانش در شرکت ملی صنایع پتروشیمی
(یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۵۷

رییس کل پژوهش و منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: به دنبال نهاینه کردن، فرهنگ سازی و پیاده سازی مدیریت دانش با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود هستیم.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، جلسه ممیزی و سایت ویزیت با هدف ارزیابی وضعیت موجود مدیریت دانش و همچنین شرکت دردومین جایزه مدیریت دانش با رویکرد مدیریت منابع با حضور ارزیابان و داوران  امروز یکشنبه (17 شهریور ماه ) برگزار شد ، دراین جلسه زهرا فیضی رییس کل پژوهش و منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه گزارشی درباره فعالیت های انجام شده در زمینه مدیریت دانش اظهارکرد: براساس هدف گذاری های انجام شده در سال 1404 باید پتروشیمی از نظر خلق دانش و ارزش تولید در صنایع پتروشیمی خاورمیانه پیشتاز باشد .

 وی با اشاره به این که NPC به عنوان سازمانی توسعه ای و سیاست گذار، تسهیل گر فعالیت های مختلف درسطح صنعت است گفت: به دنبال نهادینه کردن مدیریت دانش درشرکت ملی صنایع پتروشیمی هستیم و دراین راستا با هدف جلوگیری ازخروج دانش و تجربه افراد پس از بازنشستگی و یا خروج از شرکت، فعالیت های مختلفی انجام شده است.

فیضی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در فاز دوم طرح جامع مدیریت دانش درصدد است شبکه های دانشی چهار شرکت بزرگ  صنعت که در سال های اخیر پیاده سازی شده اند را به شبکه دانشی خود متصل کرده و بدین ترتیب بزرگترین شبکه دانشی صنعت پتروشیمی و در واقع بورس دانش را با قابلیت عضویت و کاربری شرکت های مختلف پتروشیمی پدید آورد.

وی اظهارکرد: افق شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال های آینده ایجاد این شبکه دانشی بزرگ میان شرکت ها و نهادهای مرتبط با پتروشیمی برای کاربری بهینه دانش ها و تجارب و درس آموخته های صنعت و نیز امکان شناسایی و دستیابی حداکثری به خبرگان خواهد بود.

مدیر دانش شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: حمایت های مهندس محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، دکتر قنبری مدیریت توسعه و منابع انسانی و مشارکت فعال کارکنان رمزموفقیت مدیریت دانش در NPC است و خوشبختانه مدیران عامل پیشین نیز همواره حامی ما بوده اند.

فیضی ادامه داد: برای کسب بهترین نتایج ،از تجربه های 10 شرکت بزرگ و بین المللی فعال در زمینه صنایع نفت و پتروشیمی بهره گرفتیم ودر حال انتقال دانش تجربه و دستاوردهای کسب شده خود نیز هستیم و تاکنون 15 شرکت فعال در صنایع مختلف کشور از ما الگو برداری کرده اند و 5 شرکت نیز در نوبت هستند.

 گفتنی است که ارزیابان وداوران در پایان این جلسه پرسش ها و دیدگاه های خود را ارائه کردند.

به گزارش نیپنا، دومین جایزه مدیریت دانش با رویکرد منابع انسانی 8 مهرماه امسال از سوی انجمن مدیریت ایران با همکاری دانشگاه خاتم و انجمن مدیریت دانش اتریش برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۷۲۸