سرمایه گذاری جدید در صنعت پتروشیمی هند

(دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۰۵

شرکت هالدیا پتروكمیکالز از سرمایه گذاری هشت هزار کرور روپیه ای در واحد کراکر نفتا و تاسیسات تولید پلی پروپیلن خود واقع در اودیشا هند خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس استاندارد (business-standard)، شرکت هالدیا پتروکمیکالز (Haldia Petrochemicals)، به تازگی از برنامه اش برای سرمایه گذاری هشت هزار کرور روپیه دیگر در واحد کراکر نفتا و تاسیسات تولید پلی پروپیلن (PP) خود واقع در اودیشا هند خبر داد. این شرکت در ایالت بنگال غربی مستقر است.

سرمایه گذاری های یادشده علاوه بر 70 هزار کرور روپیه سرمایه گذاری پیشتر اعلام شده است که این شرکت در دومین دوره دوسالانه ʼمیک این اودیشاʽ (Make in Odisha)، در نوامبر سال 2018 میلادی، مطرح کرد. رقمی که هالدیا پتروکمیکالز را به بزرگترین سرمایه گذار این ایالت بدل کرد.

یک مقام دولتی آگاه عنوان کرد: پروژه جدید مجموع بسته سرمایه گذاری در نظر گرفته شده را به 78 هزار کرور روپیه افزایش می دهد.

ناوین پاتنائیک، وزیر ارشد اودیشا (chief minister)، که ریاست اداره مجوزهای سطح بالا (High Level Clearance Authority)، را بر عهده دارد، به تازگی طرح سرمایه گذاری 70 هزار کرور روپیه ای هالدیا پتروکمیکالز را تایید کرد. انتظار می رود پروژه های پیشنهادی اخیر از سوی این شرکت نیز در نشست بعدی اداره یادشده مورد بررسی قرار گیرد.

طرح اخیر شرکت هالدیا پتروکمیکالز مستقیما در رقابت با شرکت نفت هند (IOC) تنظیم شده است. پیش بینی می شود واحدهای کراکر شرکت های هالدیا پتروکمیکالز و شرکت نفت هند واحدهای تولید پلمیر زیادی را جذب منطقه اودیشا کند. واحدهای تولید انواع پلاستیک اودیشا پیش از راه اندازی واحدهای کراکر نفتا، شدیدا وابسته به مواد وارداتی بودند.

تعداد بازدید : ۳۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید