تداوم رشد شاخص بورس

(دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸) ۱۴:۰۲

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در هفدهمین روز تیر ماه با رشد بیش ۲۸۰۵ واحدی به پله ۲۴۹ هزار و ۲۵۲ واحدی رسید.

به گزارش خبرنگار نیپنا،  شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز دوشنبه( 17 تیرماه)با افزایش 2805 واحدی به رقم 249 هزار و 252 واحد رسید. 

شاخص کل با معیار هم‌وزن 1260 واحد رشد کرده و به رقم 61 هزار و 316 واحد رسید و ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران که ناشی از میانگین قیمت سهام در تعداد سهام شرکت‌های حاضر در بورس است به بیش از 936 هزار میلیارد تومان رسید. 

بر اساس این گزارش معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران امروز بیش از 5.1 میلیارد برگه بهادار، سهام و حق تقدم در قالب 282 هزار فقره معامله و به ارزش 1304 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی 786 واحد رشد کرده و به رقم 69 هزار و 917 واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افزایش 857 واحد به رقم 41 هزار و 722 واحد رسید. 

شاخص آزاد شناور 3110 واحد رشد کرده و به رقم 279 هزار و 805 واحد رسید. شاخص بازار اول بورس 2123 واحد تقویت شده و به رقم 184 هزار و 492 واحد رسید. و شاخص بازار دوم بورس 5327 واحد تقویت شده و به رقم 492 هزار و 36 واحد رسید.

امروز عمده نمادهای بورسی در تقویت شاخص کل بورس اثر داشتند که از مهمترین این نمادها می‌توان به نماد فولاد، فارس، پارس، وامید، کگل، کچاد، وپاسار اشاره کرد. 

امروز نمادهای پربیننده بورسی در گروه بانک، خودرو، سیمان،‌فولاد و پتروشیمی بودند. نمادهای پربیننده در بورس اوراق بهادار مربوط به بانک تجارت با قیمت هر سهم 415 ریال، سایپا، پارس خودرو، لیزینگ رایان سایپا، سیمان فارس و خوزستان، پتروشیمی شازند، فولاد مبارکه و ایران خودرو بودند. 

این گزارش می افزاید: امروز در فرابورس ایران نیز در پایان معاملات شاخص کل 17 واحد رشد کرده و به رقم 3218 واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از 179 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران فرابورس امروز بیش از 1.6 میلیارد سهام و حق تقدم در قالب 237 هزار نوبت معامله و به ارزش 950 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای میدکو، دماوند، مادیرا در تقویت شاخص فرابورس موثر بودند و برعکس نمادهای هرمز، کگهر، دی، کرمان در کاهش شاخص فرابورس موثر بودند. 

نمادهای پربیینده فرابورسی مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بانک دی، کشت و صنعت شریف‌آباد،‌توسعه  و  عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، صنایع کاغذ پارس و سیمان لار سبزوار و سرمایه‌گذاری مسکن تهران بوده‌اند.

همچنین امروز با پیام ناظر بازار نماد وآتی مربوط به شرکت گروه سرمایه‌گذاری آتی دماوند برای برگزاری مجمع عمومی متوقف شد. در پیام دیگری نماد کرمانشا مربوط به صنایع پتروشیمی کرمانشاه ،‌نماد خنصیر مهندسی نصیرماشین، نماد جم، پتروشیمی جم و نماد پترول گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با پیام ناظر جهت برگزار مجمع عمومی سالانه متوقف  شدند. 

 

تعداد بازدید : ۴۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید