تحریم ناپذیری صنعت پتروشیمی ایران

(یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۵۷

تحریم های جدید امریکا روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران را به دلیل وجود زیر ساخت های مناسب و تولید محصولات راهبردی متوقف نخواهد کرد.

مهرداد لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به این که توسعه صنعت پتروشیمی ایران با تحریم‌های اقتصادی آمریکا متوقف نخواهد شد، اظهار کرد: در شرایطی که کشور چندین سال طعم تلخ تحریم را چشیده اما تا به حال از هدف اصلی خود که همان حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده عقب نشینی نکرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تحریم پتروشیمی ایران توسط آمریکا، گفت: صنعت پتروشیمی ایران از زیر ساخت‌های بسیار مناسبی برخوردار است و با تحریم‌های تکراری دشمنان با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

وی افزود: تحریم صنعت پتروشیمی کشورمان در جهت ایجاد شانتاژ و بوجود آوردن یک جو روانی علیه ایران انجام شده، اما آمریکا و همپیمانان آن می‌دانند که تعداد زیادی از کشورهای جهان نیازمند صنایع پتروشیمی ایران هستند.

لاهوتی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی ایران خوشبختانه به دلیل سرمایه گذاری های انجام شده در سال های گذشته از زیر ساخت‌های بسیار مناسبی برخوردار است و با تحریم‌های تکراری دشمنان با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آمریکا با تحریم اقتصادی ایران نه‌تنها مانعی در برابر پیشرفت‌های روز افزون کشور ایجاد نخواهد کرد، بلکه ملت ایران قطعا تحریم‌های دشمنان را به فرصت تبدیل می‌کنند.

تعداد بازدید : ۹۸۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید