افزایش ظرفیت تولید الاستومرهای ویژه اکسان موبیل

(چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۵۲

اکسان موبیل ظرفیت تولید الاستومرهای ویژه خود رانیوپورت ولز را تا سقف 25 درصد افزایش می دهد.

به گزارش نیپنا به نقل از هیدروکربن انجینییرینگ (hydrocarbonengineering)، شرکت اکسان موبیل به تازگی یک طرح توسعه ای تولید الاستومرهای ویژه (speciality elastomers) در مجتمع خود واقع در نیوپورت (Newport) ولز، در بریتانیا، را تکمیل کرد.

پروژه یادشده ظرفیت تولید این مجتمع را دو برابر می کند و ظرفیت جهانی تولید الاستومرهای ترموپلاستیک اکسان موبیل، موسوم به Santoprene، را تا سقف 25 درصد افزایش می دهد.

کارن مک­کی، رئیس شرکت اکسان موبیل کمیکال (ExxonMobil Chemical)، می گوید: پلاستیک های دارای عملکرد بالای (high-performance plastics) شرکت اکسان موبیل کمک شایانی به سبک تر ساختن خودروها و محصولات مصرفی (consumer products) می کند. این موضوع می تواند راندمان مصرف سوخت و عملکرد محصولات جدید را در مقایسه با تولیدات سنتی به میزان چشمگیری افزایش دهد. سرمایه گذاری جدید در تاسیسات نیوپورت، ظرفیت تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا در این سایت را دو برابر می کند.

ترموپلاستیک الاستومرهای Santoprene به گونه ای مهندسی شده اند که عملکردی مشابه لاستیک ولکانیزه شده (vulcanised rubber) داشته باشند. این محصول همچنین می تواند باز استفاده و باز مهندسی (re-engineered) شود و مزایایی مانند وزن کمتر محموله های ارسالی، قابلیت بازیافت بهبود یافته و تولید پایدارتر را به ارمغان بیاورد.

طرح توسعه ای اخیر علاوه بر ایجاد نزدیک به 35 موقعیت شغلی تمام وقت در بخش تولید، 130 موقعیت شغلی دیگر در بخش ساخت و ساز فراهم آورد. اکسان موبیل محصول Santoprene را در Pensacola ایالت فلوریدا آمریکا نیز تولید می کند.

تعداد بازدید : ۵۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید