رشد۳۶۸۳ واحدی شاخص کل بورس تهران

(دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۳:۵۵

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۳۶۸۳ واحد به رقم ۲۰۷ هزار و ۷۵۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار  نیپنا بورس تهران روزجاری صعود دوباره شاخص را تجربه کرد به طوری که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه (23 اردیبهشت) با افزایش ۳۶۸۳ واحد به رقم ۲۰۷ هزار و ۷۵۱ واحد رسید. شاخص کل با معیار هموزن نیز امروز افزایشی بوده و با رشد ۸۴۵ واحد به رقم ۴۳ هزار و ۸۸۲ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار به بیش از ۷۹۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار بیش از ۳/۵ میلیارد اوراق حق تقدم و سهام در قالب ۲۵۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.

بر پایه این گزارش ، شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۱۵۰۷ واحد رشد کرده و به قرم ۵۹ هزار و ۶۴۰ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هموزن ۵۸۷ واحد رشد کرده و به رقم ۳۰ هزار و ۵۱۹ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افزایش ۴۱۰۲ واحد به رقم ۲۳۲ هزار و ۴۲۸ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با افزایش ۲۶۳۱ واحد به رقم ۱۵۶ هزار و ۶۷ واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۷۷۱۳ واحد به رقم ۳۹۹ هزار و ۴۸۰ واحد رسید.

امروز نمادهای تأثیرگذار در تقویت شاخص بورس شامل فولاد، شپنا، فملی، شتران، فارس، شبندر، فخوز بودند. نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های سایپا با قیمت پایانی هر سهم ۱۳۲۹ ریال، بانک تجارت با قیمت ۴۰۵ ریال، بانک ملت با قیمت ۳۱۸۲ ریال، ایران‌خودرو با قیمت ۴۵۸ ریال، فولاد مبارکه اصفهان با قیمت هر سهم ۴۲۳۳ ریال، گروه مپنا با قیمت هر سهم ۶۳۱۳ ریال، پارس‌خودرو با قیمت هر سهم ۱۰۰۰ ریال و بانک صادرات با قیمت هر سهم ۴۳۴ ریال بوده‌اند.

این گزارش می افزاید: امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل افزایشی بوده و با رشد ۴۵ واحد به رقم ۲۵۳۹ واحد رسید. امروز ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۴۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران فرابورس ایران بیش از ۱/۳ میلیارد اوراق حق تقدم و سهام در قالب ۱۳۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۰۶ میلیارد تومان دادوستد کردند.امروز نمادهای زاگرس، مارون، میدکو، ذوب، شراز، شاوان در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده و نماد کگهر بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

 
تعداد بازدید : ۴۷۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید