رشد چشمگیر سهام پتروشیمی فارابی

(یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۲۴

مدیرعامل پتروشیمی فارابی گفت: پتروشیمی فارابی که سهام ان در بازار پایه ج فرابورس معامله می شود، طی ماه‌های گذشته بازدهی خوبی برای سهامداران خود داشته است.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی هلدینگ تاپیکو ، محمدرضا علیمردان، مدیرعامل پتروشیمی فارابی با اشاره به تحولات اخیر این شرکت گفت: پتروشیمی فارابی سومین پتروشیمی ایران با شرایط خاص از لحاظ دسترسی به آب است. این شرکت طی سالهای اخیر با مشکلات مختلفی شامل مشکلات ساختاری و هرم تحصیلات و سنی روبرو بوده است.

وی گفت: پتروشیمی فارابی در برابر همه فراز و نشیب ها با تثبیت خوراک و فروش محصولات به گردش مالی پایداری رسیده است.

علیمردان گفت: همچنین شرکت در ماه آخر سال 97 از ماده 141 خارج و سهم شرکت 6 برابر شده است. تجدید ارزیابی دارایی ها بخشی از دلایل رشد بوده و بخش اصلی، سیگنالی است که از طریق این خبر وارد بازار شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: شرکتی که بیشتر روزهای سال توقف تولید داشته، در طول 3 ماهه گذشته فقط با 9 روز توقف تولید مواجه بود.

وی ادامه داد: مهمترین هدف شرکت تثبیت جایگاه در بازار است. شرکت در گذشته هزینه سربار جذب نشده بسیار بالایی داشته و برای فرار از هزینه سربار باید تولید را به حداکثر برساندو باید هر چه در داخل قابل تأمین است به دست بیاوریم و هر چه نیاز است، وارد نماییم تا زنجیره ارزش تولیدات فارابی را تکمیل نماییم.

علیمردان گفت: پتروشیمی فارابی برای خروج از زیان، گریزی به جر افزایش ظرفیت ندارد. در حال حاضر نیز 40 هزار تن تولید در برنامه شرکت است. ما با توجه به شرایط روز، 30 تا 40 درصد تولیدات را قطعا صادر خواهیم کرد.

وی در خصوص اجرای افزایش سرمایه پس از تجدید ارزیابی انجام شده خود گفت: برای پیشبرد طرح های توسعه نیاز به افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی وجود دارد که هیات مدیره شرکت نیز در این خصوص نظر مثبت خود را اعلام کرده است. جزئیات افزایش سرمایه پیش رو از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

تعداد بازدید : ۲,۱۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید