هدف گذاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای تولید کاتالیست های پرمصرف

(پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۰:۲۹

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: تمرکز ما روی تولید کاتالیست های پر مصرف و استراتژیک مانند متانول، پلی اتیلن و پلی پروپیلن است.

علی پژوهان مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی،در گفتگو با خبرنگار نیپنا از تولید قطعی کاتالیست های پلی پروپیلن و LTSE تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بخش اعظمی از کاتالیست های صنعت پتروشیمی بومی سازی شده یا در حال بومی سازی است. البته به لحاظ دانشی توانمندی در کشور وجود دارد و باید فرآیند تجاری سازی را طی کنند.
وی در ادامه تاکید کرد که بومی سازی تمام کاتالیست های صنعت اقتصادی نیست و مواردی خیلی کم مصرف می شوند به عنوان مثال سالی ۵۰۰ کیلو مصرف می شود که تولید آن مقرون به صرفه نیست اما برای مواقع تحریم دستیابی به توانمندی تولید این کاتالیست ها نیز در برنامه‌ قرار دارد. اما تمرکز ما در حال حاضر روی کاتالیست های مهمتر و پر مصرف تر و استراتژیک مانندمتانول، پلی اتیلن و پلی پروپیلن است.
پژوهان در مورد برنامه دانش فنی فرآیند گفت: برای برخی فرایندهابه لحاظ دانشی مشکلی وجود ندارد اما باید منابع مالی و فاینانس پروژه ها هم فراهم شود که خیلی به حوزه پژوهش مربوط نمی شود. در حال حاضر بیش از ۸ شرکت دانش فنی پلی اتیلن و پلی پروپیلن  وتبدیل متانول به پروپیلن را تایید کرده اند و پیشنهاد  فنی از ما نیز دریافت کرده اند و در مسیر تامین مالی هستند.

تعداد بازدید : ۲۸۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید