پایداری تولید ومسئولیت اجتماعی دوهدف صنعت پتروشیمی در سیل اخیر

(پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۳۹

ستاد مدیریت شرایط اضطراری دو هدف عمده را در سیل اخیر دنبال می کرد که شامل استمرار و پایداری تولید مجتمع های پتروشیمی و انجام مسئولیت اجتماعی پتروشیمی در مناطق سیل زده بود .

داود عمادی سرپرست مدیریتHSEشرکت ملی صنایع پتروشیمی درحاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت گاز، پالایش و پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا در مورد اقدام های صورت گرفته توسط ستاد مدیریت شرایط اضطراری دو منطقه ماهشهر و عسلویه در سیل اخیر اظهارکرد: ستاد مدیریت شرایط اضطراری دو هدف عمده را دنبال می کردند که شامل استمرار و پایداری تولید مجتمع های پتروشیمی در دومنطقه با وجود سیل و انجام مسئولیت اجتماعی پتروشیمی در قبال سیل خوزستان، لرستان ودیگر مناطق مختلف کشور بود .

عمادی ادامه داد: بر اساس این دو هدف تمهیداتی اندیشیده شد و ستاد مدیریت شرایط اضطراری تشکیل و اقدامات پیشگیرانه انجام شد به عنوان مثال آب منطقه پتروشیمی ماهشهر از کوت امیر اهواز تامین میشود و برای جلوگیری از حادثه سیل بندهایی زده شد تا قطع آب برای پتروشیمی ها  و شهرستان های ماهشهر اتفاق نیفتد و تولید متوقف نشود که این حرکت کارساز بود.

وی افزود: در عسلویه نیز کانال ها و مسیرهای عبور آب به سمت دریا لایروبی شد تا در صورت بروز سیل آسیبی به واحدهای تولیدی وارد نشود.

عمادی در مورد هدف دوم ستاد مدیریت شرایط اضطراری و انجام مسئولیت اجتماعی پتروشیمی در منطقه گفت: اقدامات زیادی چه به لحاظ مادی و غیر مادی صورت گرفت که مهمترین آنها اعزام ماشین آلات راهسازی برای مناطق سیل زده اهواز و شهرهای خوزستان و خرم‌آباد بود، کانکس های سرویس بهداشتی و حمام ارسال شد و موکب هایی تشکیل شد که روزانه غذا طبخ و بین سیل زدگان توزیع می کردند همچنین کمک های نقدی هم ارسال شد .

مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مورد آسیب‌های سیل به صنعت پتروشیمی گفت: خوشبختانه با آماده باش تمام نیروهای منطقه عسلویه و ماهشهر بحث سیل تا امروز مدیریت و کنترل شده است و مشکل خاصی نداشتیم فقط در خط لوله اتیلن غرب سیلاب مسئله دار شد که یکی به دلیل بالا آمدن آب رودخانه کشکان بود که موجب آسیب دیدگی در خط لوله شد و نزدیک کرمانشاه نیز به دلیل رانش زمین نیز بخشی دیگر دچار حادثه شد .

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن ارسال کمک های کارکنان به مناطق سیل زده اقدامات ستاد مدیریت شرایط اضطراری دو منطقه ماهشهر و عسلویه را پیگیری و حمایت می کند. این دو منطقه افزون بر آماده باش تمام نیروها، جلسه شورای راهبردی پتروشیمی را برگزار و طرح های لازم مرتبط با موضوع را تصویب کردند و تمام شرکت‌های پتروشیمی نیز همکاری خوبی داشتند.

تعداد بازدید : ۲۹۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید