ایمن سازی تاسیسات آب و برق در کوت امیر

(شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸) ۱۲:۳۶

فرمانده مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: پست برق و ایستگاه پمپاژ آب کوت امیر با هدف تولید پایدار پتروشیمی ها ایمن سازی شد.

امید شهیدی نیا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: منطقه کوت امیراهواز برای شرکت های پتروشیمی واقع در منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بر همین اساس ازهفته دوم فروردین ماه که سیلاب خوزستان را فرا گرفت پست برق در کوت امیر دچار آب گرفتگی شد که با تلاش پررنگ همکاران درصنعت پتروشیمی این ایستگاه بطور کامل ایمن سازی شده است.

وی افزود: این پست برق تامین کننده برق ایستگاه پمپاژ آب جهت ارسال آب مورد نیاز به پتروشیمی های منطقه ، ماهشهر، هندیجان و سربندراست و در این راستا افزون بر تامين نیاز مناطق مسکونی با هدف تولید پایدار مجتمع های پتروشیمی در مرحله نخست این پست و در مرحله بعدی خود ایستگاه پمپاژ آب ایمن سازی شد و شرکت آب جنوب  شرق خوزستان به عنوان بهره بردار از این ایستگاه استفاده می کند.

شهیدی نیا با اشاره به حضور تاثیر گذار کارکنان صنعت پتروشیمی درامداد رسانی و کمک به سیل زدگان در استان خوزستان گفت: افزون بر موارد یاد شده در چند روز گذشته دو پست برق مهم دیگر در منطقه که در محاصره سیلاب قرار گرفته بود ایمن سازی شد و خوشبختانه افزون برپایداری تامین آب در ماهشهر و منطقه ویژه مشارکت موثری نیز درتامین برق بخشی از اهواز داشتیم.

فرمانده مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه داد: در شهرک های مسکونی منطقه از جمله شهرک بعثت نیز همکاران در بخش های مختلف اوضاع را تحت کنترل کامل دارند و هیچ گونه خطری این شهرک را از نظر سیل تهدید نمی کند.

تامین خوراک پایدار پتروشیمی ها

شهیدی نیا درباره تامین خوراک مجتمع های پتروشمی اظهارکرد: با توجه به سطح آب گرفتی و سیلاب اخیر هیچ گونه مشکلی در تامین خوراک پتروشیمی ها وجود ندارد و تولید با همکاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ونیز شرکت ملی گاز ایران بر اساس برنامه ریزی های موجود در حال انجام است.

 

 

تعداد بازدید : ۶۸۶