داد و ستد بیش از ۸ میلیارد سهم و اوراق بهادار در بورس تهران

(چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸) ۱۳:۴۹

ارزش معاملات امروز بورس تهران با دست به دست شدن ۸ میلیارد و ۴۲۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار طی۳۰۲ هزار نوبت داد و ستد، به ۱۷ هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال رسید.

 به گزارش خبرنگار نیپنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه( ۲۸ فروردین  ماه) با کاهش ۱۹۷۲ واحد به رقم ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحد رسید. 

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۲۶۴ واحد افت کرده و به رقم ۳۹ هزار و ۴۷۰ واحد رسید و ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از ۷۶۶ هزار میلیارد تومان رسید. 

 همچنین امروز معامله‌گران بورسی بیش از ۶.۵ میلیارد برگه بهادار، اوراق و حق‌تقدم و سهام شرکت‌ها به ارزش ۹۹۵ میلیارد تومان و در قالب ۳۰۲ هزار نوبت معامله داد و ستد کردند. 

امروز نماد کگل بیشترین اثر افزایشی در شاخص را داشته و  نمادهای کچاد، رمپنا، تاپیکو، فولاد، اخابر، وتجارت بیشترین اثر کاهشی را در شاخص بورس داشته‌اند،نمادهای پربیننده موردنظر معامله‌گران بورس امروز مربوط به بانک پاسارگاد، بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، ایران‌خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و گروه مپنا بوده‌اند. 

گفتنی است که امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۴۳ واحد افت کرده و به رقم ۲ هزار و ۴۱۴ واحد رسید. و ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس امروز به بیش از ۱۴۱ هزار میلیارد تومان رسیدو معامله‌گران فرابورس به بیش از ۱.۲ میلیارد ورقه بهادار سهام، حق‌تقدم در قالب ۱۲۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۲۵ میلیارد تومان در فرابورس داد و ستد کردند. 

امروز عمده نمادهای فرابورس در کاهش شاخص مؤثر بوده‌اند که از مهمترین این نمادها می‌توان به مارون، ذوب، دماوند، هرمز، میدکو، شرانل، بمپنا اشاره کردد. 

نمادهای پربیننده فرابورس مربوط به شرکت های ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، نیروگاه زاگرس کوثر، صنایع کاغذ پارس، پتروشیمی زاگرس، تجارت الکترونیک کیش، توسعه و عمران استان کرمان و تولید و صادرات ریشمک بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۵۶۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید