پیش بینی رشد بازار پلی اورتان در آمریکای لاتین تا سال 2025

(سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸) ۱۵:۲۶

پیش بینی می شود صنعت فرآوری پلی اورتان بر اساس انقلاب شیل در آمریکا در سال های آتی رشد مطلوبی در بر داشته باشد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnews)، جن بوبرل، معاون رئیس شرکت صنایع شیمیایی هانتسمن پالی یورتینز (Huntsman Polyurethanes)، ضمن پیش بینی رشد بازار پلی اروتان در آمریکای جنوبی ظرف سال های آتی، عنوان کرد: انتظار می رود چهار فاکتور که یکی از آن ها انقلاب گاز شیل است، صنعت پلی اورتان (polyurethane) را در دهه 2020 میلادی متحول سازد.
وی که در رویداد یو-تک لاس آمریکاس (UTech Las Americas) در مکزیکو سیتی سخن می گفت، افزود: نوآوری، تمایل و ترجیح مشتریان همچنان مهمترین محرک های تقاضا در بازار این محصول خواهد بود. اما چشم انداز در حال تغییر است. صنعت فرآوری پلی اورتان به سوی بلوغ می رود و شاهد ادامه یافتن تقویت و تثبیت این بخش هستیم.
بوبرل ادامه داد: انقلاب گاز شیل در آمریکا را می توان اولین فاکتوری دانست که به رشد بازار این محصول کمک می کند. این اتفاق هزینه تولید محصولات پتروشیمی در منطقه گلف کوست ایالات متحده را به میزان چشمگیری کاهش داده است.
معاون رئیس شرکت هانتسمن پالی یورتینز همچنین یادآور شد: پیش بینی منابع صنعتی نشان می دهد که تولید گاز شیل تا سال 2025 میلادی همچنان افزایش یابد. سپس انتظار می رود سطح تولید به میزان معینی برسد و تا سال 2040 میلادی ثابت باقی بماند.
بوبرل برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های جدید با هدف تولید کلر-آلکالی (chlor-alkali)، متیل دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) و پروپیلن اکساید (propylene oxide) در منطقه گلف کوست ایالات متحده را خبر خوبی برای صنعت رو به رشد پلی اورتان آمریکای لاتین دانست.
وی همچنین دیجیتالیزه شدن فرآیندها را فاکتور سوم و مهم دیگری برشمرد که صنایع پلی اورتان می توانند به کمک آن ضمن کاهش هزینه، حاشیه سود فعالیت های خود را افزایش دهند.

تعداد بازدید : ۶۵۲