آغاز معاملات گسترده در بازار پتروشیمی بورس کالا

آغاز معاملات گسترده در بازار پتروشیمی بورس کالا
(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۳:۰۶

معاملات جذاب و گسترده در بازار محصولات پتروشیمی بورس کالا از هم‌اکنون نوید سالی پررونق را مخابره می‌کند که در شرایط فعلی یک موفقیت برجسته به شمار خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، هفته گذشته شاهد آغاز به کار واقعی بازارها بودیم و بازار پلیمرها در این زمان توانست رونق نسبی معاملاتی را به  دست آورد که نوید روزهایی خوب را مطرح می‌کند. این شرایط موجب شد تا حجم معامله پلیمرها در بورس کالا به رقمی نزدیک به 74 هزار تن برسد که یک رقم مطلوب به شمار رفته و نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق عرضه‌ها در بورس کالا مورد معامله قرار گرفته است. این وضعیت را باید جدی گرفت آن هم در شرایطی که بیش از 95 درصد از عرضه‌ها داد و ستد شده و نشان می‌دهد که بازار هم به عرضه‌های بیشتری نیاز دارد و هم با رشد عرضه‌ها می‌توان به صورت واقعی از حجم تولید در صنایع تکمیلی حمایت کرد.

به عنوان یک نمونه مشخص در اواخر سال گذشته تجربه معاملات بالای 90 هزار تن به ثبت رسیده است ولی در هفته پیشین حجم عرضه‌ها رقمی بیش از 76 هزار تن بود، با توجه به این موارد از هم‌اکنون باید گفت که رشد حجم عرضه‌ها یک نیاز برای بازار تلقی شده و به کمک این داده می‌توان روزهایی بسیار جذاب را برای بازار محصولات پتروشیمی رقم زد.

در هفته گذشته بازار نشان داد که فرصت بازآفرینی موفقیت‌های سال گذشته را به همراه دارد و از هم‌اکنون می‌توان گفت که یک سال مطلوب با رشد تولید در صنایع تکمیلی آغاز شده است که البته با رشد تقاضا در بازار داخلی و همچنین امکان ایفای نقش در بازارهای صادراتی به کمال می‌رسد.

در بازار محصولات شیمیایی در هفته گذشته شاهد داد و ستد بیش از 30 هزار تن از این گروه کالایی بودیم که نشان داد این بازار هم روزهای خوبی را آغاز کرد و می‌تواند به موفقیت‌های جدیدی دست پیدا کند. در هفته گذشته در این بازار حجم عرضه‌ها نزدیک به 41 هزار و تن و حجم تقاضا هم در همین سطوح قرار داشت که نشان می‌دهد بازار شیمیایی‌ها هم به سمت خرید متمایل شده است و روزهای خوب در کل بازار محصولات پتروشیمی امکان خودنمایی دارد.

تعداد بازدید : ۱,۰۲۵