بحران انباشت ضایعات پلاستیک های مهندسی پیش روی قاره سبز

(چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۱۳

افزایش روند استفاده از پلاستیک های مهندسی در اتحادیه اروپا موجب هشدار کارشناسان در خصوص بحران انباشت ضایعات آن در سال های آینده شده است.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، گزارشی تازه در مورد بحران فزاینده ضایعات پلاستیک مهندسی در اروپا ظرف سال های آتی هشدار داد.

انجمن بازیافت کنندگان پلاستیک اروپا موسوم به پی آر ای (PRE)، در تازه ترین مقاله راهبردی خود درباره بازیافت قطعات پلاستیک های فنی عنوان کرد: با رشد دیجیتالیزه شدن و سرعت گرفتن حرکت به سوی تولیدات سبک تر، تقاضا برای پلاستیک های دارای کاربردهای فنی و مهندسی به طور فزاینده ای رو به افزایش است. همین روند سبب شده است که این دسته از محصولات به سومین گروه پر استفاده بعد از پلاستیک های طراحی شده برای بسته بندی و ساخت و ساز تبدیل شوند.

پلاستیک های مهندسی در حال حاضر 16 درصد از کل تقاضای پلاستیک اتحادیه اروپا را به خود اختصاص می دهند. این گروه از مواد به دلایلی چند از قبیل وزن کمتر، پایداری و امنیت بیشتر آن ها به طور گسترده ای در صنایع اتوموبیل سازی و قطعات الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده اند.

بر اساس انجمن بازیافت کنندگان پلاستیک اروپا، انتظار می رود اتحادیه اروپا تا سال 2020 در مقایسه با سال 2000 میلادی، 46 درصد ضایعات پلاستیکی بیشتر در بخش قطعات الکتریکی و الکترونیکی تولید کند.

این انجمن البته یادآورد شد: نرخ بازیافت این محصولات در قاره سبز اما با وجود تاسیسات در مقیاس صنعتی و فناوری های موجود همچنان پایین می ماند.

تعداد بازدید : ۷۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید