رشد 3376 واحدی شاخص کل بورس

(دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷) ۱۵:۲۸

بورس اوراق بهادار تهران در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷در تداوم مسیر صعودی خود باز هم رشد شاخص را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز دوشنبه (27 اسفند ماه ) با افزایش 3376 واحدی به رقم 175 هزار و 898 واحد رسید.

ارزش کل معاملات نقدي امروز بورس تهران در حالی به بیش از 902 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن 2 میلیارد و 331 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 348 هزار و 32 نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن با افزایش 402 واحدی عدد 32 هزار و 560 واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 3496 واحدی به رقم 197 هزار و 319 واحد دست یافت.

 همچنین شاخص بازار اول در حالی با افزایش 2367 واحدی به رقم 131 هزار و 852 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 7281 واحدی عدد 339 هزار و 579 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 49 واحدی بر روی رقم دو هزار و 206 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 434 واحد و ملی صنایع مس ایران با 309 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با 202 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های داده گستر عصر نوین با 16 واحد، بانک اقتصاد نوین با 7 واحد و پاکسان با 2 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، ۹۳۰ میلیون سهم صنایع پتروشیمی تحت جمشید به ارزش بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان به طور بلوکی در بازار معاملات عمده واگذار شد. 

همچنین بیش از ۲۹۱ میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود. 

گفتنی است ۲۰ میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی انتقال پیدا کرد و ۱۴ میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان کد به کد شد.   

براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام شاهد تلاش معامله‌گران اغلب حقیقی برای استفاده از آخرین فرصت باقی‌مانده در روزهای پایانی سال به منظور جذب سهام پربازده بود.

 

 

 

 

 

 


تعداد بازدید : ۶۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید